Příroda Vysočiny

Logo - Pobočka ČSO na Vysočině

Cévnaté rostliny Vysočiny

Libor Ekrt, Luděk Čech, Ester Ekrtová, Ivan Růžička, Jiří Juřička, Jana Jelínková (2017)

 

V rámci projektu Přírodní rozmanitost Vysočiny proběhlo zpracování výskytu a rozšíření vzácných, ohrožených a regionálně významných druhů cévnatých rostlin v Kraji Vysočina. Výstupem je komentovaný regionální červený seznam vzácných a ohrožených druhů cévnatých rostlin vyskytujících se historicky a recentně na území Kraje Vysočina. Součástí výstupu jsou expertně stanovené regionální kategorie ohrožení těchto druhů a souhrnně zpracovaný seznam literatury týkající se výskytu těchto taxonů na vymezeném území. Pro všechny taxony zahrnuté v červeném seznamu byly zpracovány mapky současného a historického výskytu. Součástí projektu bylo recentní ověření výskytu vybraných vzácných a ohrožených taxonů v terénu a zhodnocení stavu a vitality jejich populací, excerpce dostupné historické i současné literatury, dále pro vybrané taxony revize herbářových dokladů ve veřejných herbářových sbírkách a konzultace a spolupráce se specialisty na vybrané kritické skupiny.

 

Tato část projektu je realizována ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích. Projekt navazuje přímo tématicky i geograficky na Červenou knihu květeny jižní části Čech (LEPŠÍ et al. 2013). Projekt svojí dílčí částí přímo navazuje na Projekt Excelence: Centrum analýzy a syntézy rostlinné diverzity – PLADIAS financovaný z GAČR, jejímž cílem je vytvoření integrované databáze a online informačního systému o rostlinné diverzitě České republiky a které se Přírodovědecká fakulta JU účastní spolu s Masarykovou univerzitou v Brně a Botanickým ústavem AVČR v Průhonicích jako řešitel. Výsledky projektu budou postupně prezentovány na tomto webu.

Bibliografie rostlin Vysočiny představuje přehled historické a recentní botanické a floristické literatury týkající se území Vysočiny. Tento seznam se neustále doplňuje při zpracování databází a dosud čítá 1014 literárních zdrojů. U literárních pramenů v seznamu je odlišeno, které literární práce jsou excerpovány v konkrétních databázích. Existuje tedy přehled, které zdroje jsou k dispozici online a které nikoliv. Zároveň jsou označené publikace, které byly excerpovány a digitalizovány v databázi Ivana Růžičky v Muzeu Vysočiny Jihlava a které literární prameny byly do databáze aktuálně nahrány – jedná se o recentní botanické inventarizační průzkumy zpravidla autorů botanické části projektu a manuálně excerpované vybrané historické práce.

Autorský kolektiv: Odborným garantem je RNDr. Libor Ekrt, Ph.D., realizováno v rámci partnerství projektu s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích a ve spolupráci s dalšími odborníky: RNDr. Ester Ekrtová, Ph.D., RNDr. Ivan Růžička, Ing. Luděk Čech, Mgr. Jana Jelínková, Mgr. Jiří Juřička.

 

Seznam vzácných a ohrožených cévnatých rostlin Kraje Vysočina

Legenda k mapám rozšíření na Vysočině:
= současný výskyt (od r. 2000)
= historický výskyt (do r. 1999)
= v regionu nepůvodní/zavlečený výskyt nebo výsadba
= nejasný výskyt

A) Systematický přehled (v přípravě)

B) Abecední seznam podle českých jmen

C) Abecední seznam podle latinských jmen

 

A) Systematický přehled

Říše: Rostliny (Plantae)
Podříše: Vyšší rostliny (Embryobionta)
Oddělení: Plavuně (Lycopodiophyta)
Třída: Lycopodiopsida ()
Řád: Plavuňotvaré (Lycopodiales)
Čeleď: Plavuňovité (Lycopodiaceae)

.

Říše: Rostliny (Plantae)
Podříše: Vyšší rostliny (Embryobionta)
Oddělení: Kapradiny (Monilophyta)
Třída: Polypodiopsida ()
Řád: Hadilkotvaré (Ophioglossales)
Čeleď: Hadilkovité (Ophioglossaceae)
Řád: Nepukalkotvaré (Salviniales)
Čeleď: Marsilkovité (Marsileaceae)
Řád: Osladičotvaré (Polypodiales)
Čeleď: Kapradiníkovité (Thelypteridaceae)
Čeleď: Kapradinkovité (Woodsiaceae)
Čeleď: Kapraďovité (Dryopteridaceae)
Čeleď: Netíkovité (Adianthaceae)
Čeleď: Sleziníkovité (Aspleniaceae)
Čeleď: Žebrovicovité (Blechnaceae)

.

Říše: Rostliny (Plantae)
Podříše: Vyšší rostliny (Embryobionta)
Oddělení: Rostliny krytosemenné (Magnoliophyta)
Třída: Vyšší dvouděložné (Rosopsida)
Čeleď: Klokočovité (Staphyleaceae)
Řád: Bobotvaré (Fabales)
Čeleď: Bobovité (Fabaceae)
Čeleď: Vítodovité (Polygalaceae)
Řád: Brukvotvaré (Brassicales)
Čeleď: Brukvovité (Brassicaceae)
Řád: Brutnákotvaré (Boraginales)
Čeleď: Brutnákovité (Boraginaceae)
Řád: Bukotvaré (Fagales)
Čeleď: Břízovité (Betulaceae)
Řád: Dřínotvaré (Cornales)
Čeleď: Dřínovité (Cornaceae)
Řád: Hluchavkotvaré (Lamiales)
Čeleď: Bublinatkovité (Lentibulariaceae)
Čeleď: Hluchavkovité (Lamiaceae)
Čeleď: Jitrocelovité (Plantaginaceae)
Čeleď: Krtičníkovité (Scrophulariaceae)
Čeleď: Prustkovité (Hippuridaceae)
Čeleď: Sporýšovité (Verbenaceae)
Čeleď: Zárazovité (Orobanchaceae)
Řád: Hořcotvaré (Gentianales)
Čeleď: Hořcovité (Gentianaceae)
Čeleď: Mořenovité (Rubiaceae)
Čeleď: Toješťovité (Asclepiadaceae)
Řád: Hvězdnicotvaré (Asterales)
Čeleď: Hvězdnicovité (Asteraceae)
Čeleď: Vachtovité (Menyanthaceae)
Čeleď: Zvonkovité (Campanulaceae)
Řád: Hvozdíkotvaré (Caryophyllales)
Čeleď: Hvozdíkovité (Caryophyllaceae)
Čeleď: Merlíkovité (Chenopodiaceae)
Čeleď: Olověncovité (Plumbaginaceae)
Čeleď: Rosnatkovité (Droseraceae)
Čeleď: Šruchovité (Portulacaceae)
Čeleď: Tamaryškovité (Tamaricaceae)
Řád: Jesencotvaré (Celastrales)
Čeleď: Tolijovité (Parnassiaceae)
Řád: Kakostotvaré (Geraniales)
Čeleď: Kakostovité (Geraniaceae)
Řád: Lilkotvaré (Solanales)
Čeleď: Lilkovité (Solanaceae)
Řád: Lomikamenotvaré (Saxifragales)
Čeleď: Lomikamenovité (Saxifragaceae)
Čeleď: Meruzalkovité (Grossulariaceae)
Čeleď: Tlusticovité (Crassulaceae)
Čeleď: Zrnulovité (Haloragaceae)
Řád: Malpígiotvaré (Malpighiales)
Čeleď: Pryšcovité (Euphorbiaceae)
Čeleď: Třezalkovité (Hypericaceae)
Čeleď: Úporovité (Elatinaceae)
Čeleď: Violkovité (Violaceae)
Čeleď: Vrbovité (Salicaceae)
Řád: Miříkotvaré (Apiales)
Čeleď: Miříkovité (Apiaceae)
Řád: Mýdelníkotvaré (Sapindales)
Čeleď: Routovité (Rutaceae)
Řád: Myrtotvaré (Myrtales)
Čeleď: Kyprejovité (Lythraceae)
Čeleď: Pupalkovité (Onagraceae)
Řád: Pryskyřníkotvaré (Ranunculales)
Čeleď: Dřišťálovité (Berberidaceae)
Čeleď: Makovité (Papaveraceae)
Čeleď: Pryskyřníkovité (Ranunculaceae)
Čeleď: Zemědýmovité (Fumariaceae)
Řád: Růžotvaré (Rosales)
Čeleď: Kopřivovité (Urticaceae)
Čeleď: Růžovité (Rosaceae)
Řád: Santálotvaré (Santalales)
Čeleď: Ochmetovité (Loranthaceae)
Čeleď: Santálovité (Santalaceae)
Řád: Slézotvaré (Malvales)
Čeleď: Slézovité (Malvaceae)
Čeleď: Vrabečnicovité (Thymelaeaceae)
Řád: Štětkotvaré (Dipsacales)
Čeleď: Kozlíkovité (Valerianaceae)
Čeleď: Štětkovité (Dipsacaceae)
Čeleď: Zimolezovité (Caprifoliaceae)
Řád: Vřesovcotvaré (Ericales)
Čeleď: Brusnicovité (Vacciniaceae)
Čeleď: Hnilákovité (Monotropaceae)
Čeleď: Hruštičkovité (Pyrolaceae)
Čeleď: Jirnicovité (Polemoniaceae)
Čeleď: Prvosenkovité (Primulaceae)
Čeleď: Vřesovcovité (Ericaceae)

.

Říše: Rostliny (Plantae)
Podříše: Vyšší rostliny (Embryobionta)
Oddělení: Rostliny krytosemenné (Magnoliophyta)
Třída: Jednoděložné (Liliopsida)
Řád: Chřestotvaré (Asparagales)
Čeleď: Amarylkovité (Amaryllidaceae)
Čeleď: Asfodelovité (Asphodelaceae)
Čeleď: Česnekovité (Alliaceae)
Čeleď: Hyacintovité (Hyacinthaceae)
Čeleď: Konvalinkovité (Convallariaceae)
Čeleď: Kosatcovité (Iridaceae)
Čeleď: Vstavačovité (Orchidaceae)
Řád: Liliotvaré (Liliales)
Čeleď: Kokoticovité (Cuscutaceae)
Čeleď: Liliovité (Liliaceae)
Čeleď: Ocúnovité (Colchicaceae)
Řád: Lipnicotvaré (Poales)
Čeleď: Lipnicovité (Poaceae)
Čeleď: Šáchorovité (Cyperaceae)
Čeleď: Sítinovité (Juncaceae)
Čeleď: Zevarovité (Sparganiaceae)
Řád: Žabníkotvaré (Alismatales)
Čeleď: Árónovité (Araceae)
Čeleď: Bařičkovité (Juncaginaceae)
Čeleď: Blatnicovité (Scheuchzeriaceae)
Čeleď: Okřehkovité (Lemnaceae)
Čeleď: Rdestovité (Potamogetonaceae)
Čeleď: Šmelovité (Butomaceae)
Čeleď: Voďankovité (Hydrocharitaceae)

 

B) Abecední seznam podle českých jmen

  1. Árón východní (Arum cylindraceum)
  2. Bahnička bradavkatá (Eleocharis mamillata)
  3. Bahnička chudokvětá (Eleocharis quinqueflora)
  4. Bahnička jednoplevá (Eleocharis uniglumis)
  5. Bahnička vejčitá (Eleocharis ovata)
  6. Barborka přitisklá (Barbarea stricta)
  7. Bařička bahenní (Triglochin palustris)
  8. Bažanka vejčitá (Mercurialis ovata)
  9. Bělolist žlutavý (Filago lutescens)
  10. Bělozářka větevnatá (Anthericum ramosum)
  11. Bezosetka štětinovitá (Isolepis setacea)
  12. Bika sudetská (Luzula sudetica)
  13. Bika žlutavá (Luzula luzulina)
  14. Bílojetel německý (Dorycnium germanicum)
  15. Blatěnka vodní (Limosella aquatica)
  16. Blatnice bahenní (Scheuchzeria palustris)
  17. Bledule jarní (Leucojum vernum)
  18. Blešník obecný (Pulicaria vulgaris)
  19. Blešník úplavičný (Pulicaria dysenterica)
  20. Blín černý (Hyoscyamus niger)
  21. Bodlák nicí (Carduus nutans)
  22. Borovice pyrenejská blatka (Pinus uncinata subsp. uliginosa)
  23. Bradáček srdčitý (Listera cordata)
  24. Bradáček vejčitý (Listera ovata)
  25. Brambořík nachový (Cyclamen purpurascens)
  26. Brusnice vlochyně (Vaccinium uliginosum)
  27. Bříza pýřitá (Betula pubescens)
  28. Bublinatka bledožlutá (Utricularia ochroleuca)
  29. Bublinatka jižní (Utricularia australis)
  30. Bublinatka menší (Utricularia minor)
  31. Bublinatka prostřední (Utricularia intermedia)
  32. Černohlávek dřípený (Prunella laciniata)
  33. Černohlávek velkokvětý (Prunella grandiflora)
  34. Černýš rolní (Melampyrum arvense)
  35. Česnek kulovitý (Allium rotundum)
  36. Česnek medvědí (Allium ursinum)
  37. Česnek ořešec (Allium scorodoprasum)
  38. Česnek šerý horský (Allium senescens subsp. montanum)
  39. Česnek žlutý (Allium flavum)
  40. Čilimník nízký (Chamaecytisus supinus)
  41. Čilimník řezenský (Chamaecytisus ratisbonensis)
  42. Čípek objímavý (Streptopus amplexifolius)
  43. Čistec německý (Stachys germanica)
  44. Čistec roční (Stachys annua)
  45. Ďáblík bahenní (Calla palustris)
  46. Dejvorec velkoplodý (Caucalis platycarpos)
  47. Divizna brunátná (Verbascum phoeniceum)
  48. Divizna knotovitá (Verbascum lychnitis)
  49. Divizna ozdobná (Verbascum speciosum)
  50. Drchnička modrá (Anagallis foemina)
  51. Drobýšek nejmenší (Centunculus minimus)
  52. Dřín jarní (Cornus mas)
  53. Dřípatka horská (Soldanella montana)
  54. Dřišťál obecný (Berberis vulgaris)
  55. Dub pýřitý (Quercus pubescens)
  56. Dvojštítek hladkoplodý (Biscutella laevigata)
  57. Dvouřadec pozdní (Cleistogenes serotina)
  58. Dymnivka bobovitá (Corydalis intermedia)
  59. Dymnivka plná (Corydalis solida)
  60. Hadí jazyk obecný (Ophioglossum vulgatum)
  61. Hadí mord nízký (Scorzonera humilis)
  62. Hadí mord rakouský (Scorzonera austriaca)
  63. Hladýš pruský (Laserpitium prutenicum)
  64. Hladýš širolistý (Laserpitium latifolium)
  65. Hlaváč šedavý (Scabiosa canescens)
  66. Hlaváček letní (Adonis aestivalis)
  67. Hlístník hnízdák (Neottia nidus-avis)
  68. Hnilák lysý (Monotropa hypophegea)
  69. Hnilák smrkový (Monotropa hypopitys)
  70. Hojník chlumní (Sideritis montana)
  71. Hořec brvitý (Gentianopsis ciliata)
  72. Hořec hořepník (Gentiana pneumonanthe)
  73. Hořec křížatý (Gentiana cruciata)
  74. Hořeček mnohotvarý český (Gentianella praecox subsp. bohemica)
  75. Hořeček nahořklý jazykovitý (Gentianella amarella subsp. lingulata)
  76. Hořeček nahořklý pravý (Gentianella amarella subsp. amarella)
  77. Hořinka východní (Conringia orientalis)
  78. Hrachor horský (Lathyrus linifolius)
  79. Hrachor širolistý (Lathyrus latifolius)
  80. Hrotnosemenka bílá (Rhynchospora alba)
  81. Hrotnosemenka hnědá (Rhynchospora fusca)
  82. Hruštice jednostranná (Orthilia secunda)
  83. Hruštička menší (Pyrola minor)
  84. Hruštička okrouhlolistá (Pyrola rotundifolia)
  85. Hruštička prostřední (Pyrola media)
  86. Hruštička zelenokvětá (Pyrola chlorantha)
  87. Huseník chudokvětý (Fourraea alpina)
  88. Hvězdnatec zubatý (Hacquetia epipactis)
  89. Hvězdnice chlumní (Aster amellus)
  90. Hvězdnice zlatovlásek (Galatella linosyris)
  91. Hvozdíček prorostlý (Petrorhagia prolifera)
  92. Hvozdík kartouzek (Dianthus carthusianorum)
  93. Hvozdík moravský (Dianthus moravicus)
  94. Hvozdík Pontederův (Dianthus pontederae)
  95. Hvozdík pyšný (Dianthus superbus)
  96. Hvozdík svazčitý (Dianthus armeria)
  97. Chlupáček hadincovitý (Pilosella echioides)
  98. Chlupáček chocholičnatý pravý (Pilosella cymosa)
  99. Chlupáček myší ouško (Pilosella lactucella)
  100. Chlupáček oranžový (Pilosella aurantiaca)
  101. Chlupáček štětinatý (Pilosella rothiana)
  102. Chlupáček Zizův (Pilosella ziziana)
  103. Chrastavec křovištní (Knautia drymeia)
  104. Chrastavec lesní (Knautia maxima)
  105. Chrastavec rolní hadcový (Knautia arvensis subsp. serpentinicola)
  106. Chrpa horská (Centaurea montana)
  107. Chruplavník rolní (Polycnemum arvense)
  108. Chruplavník větší (Polycnemum majus)
  109. Chudina hajní (Draba nemorosa)
  110. Chudina zední (Draba muralis)
  111. Jablečník obecný (Marrubium vulgare)
  112. Jabloň lesní (Malus sylvestris)
  113. Jalovec obecný (Juniperus communis)
  114. Jarva žilnatá (Cnidium dubium)
  115. Jazýček jadranský (Himantoglossum adriaticum)
  116. Jednokvítek velekvětý (Moneses uniflora)
  117. Jehlice trnitá (Ononis spinosa)
  118. Jeřáb břek (Sorbus torminalis)
  119. Jeřáb dunajský (Sorbus danubialis)
  120. Jeřáb muk (Sorbus aria)
  121. Jeřáb olšolistý (Sorbus alnifrons)
  122. Jestřábník bledý (Hieracium schmidtii)
  123. Jestřábník hroznatý (Hieracium racemosum)
  124. Jestřábník skvrnitý (Hieracium maculatum)
  125. Jetel bledožlutý (Trifolium ochroleucon)
  126. Jetel kaštanový (Trifolium spadiceum)
  127. Jetel malokvětý (Trifolium retusum)
  128. Jetel žíhaný (Trifolium striatum)
  129. Jílek mámivý (Lolium temulentum)
  130. Jílek oddálený (Lolium remotum)
  131. Jirnice modrá (Polemonium caeruleum)
  132. Jmelí bílé borovicové (Viscum album subsp. austriacum)
  133. Jmelí bílé jedlové (Viscum album subsp. abietis)
  134. Kakost krvavý (Geranium sanguineum)
  135. Kakost měkký (Geranium molle)
  136. Kakost rozkladitý (Geranium divaricatum)
  137. Kalina tušalaj (Viburnum lantana)
  138. Kamejka lékařská (Lithospermum officinale)
  139. Kamejka modronachová (Buglossoides purpurocaerulea)
  140. Kamyšník polní (Bolboschoenus planiculmis)
  141. Kamyšník širokoplodý (Bolboschoenus laticarpus)
  142. Kamyšník vrcholičnatý (Bolboschoenus yagara)
  143. Kapraď Borrerova (Dryopteris borreri)
  144. Kapraď hřebenitá (Dryopteris cristata)
  145. Kapraď plevinatá (Dryopteris cambrensis)
  146. Kapraď podobná (Dryopteris expansa)
  147. Kapradina hrálovitá (Polystichum lonchitis)
  148. Kapradina laločnatá (Polystichum aculeatum)
  149. Kapradiník bažinný (Thelypteris palustris)
  150. Kapradinka skalní (Woodsia ilvensis)
  151. Katrán tatarský (Crambe tataria)
  152. Kavyl chlupatý (Stipa dasyphylla)
  153. Kavyl Ivanův (Stipa pennata)
  154. Kavyl sličný (Stipa pulcherrima)
  155. Kavyl tenkolistý (Stipa tirsa)
  156. Kavyl vláskovitý (Stipa capillata)
  157. Klikva bahenní (Vaccinium oxycoccos)
  158. Klokoč zpeřený (Staphylea pinnata)
  159. Kociánek dvoudomý (Antennaria dioica)
  160. Kokotice hubilen (Cuscuta epilinum)
  161. Kokotice chmelová (Cuscuta lupuliformis)
  162. Kokrhel luštinec (Rhinanthus alectorolophus)
  163. Kolenec pětimužný (Spergula pentandra)
  164. Kolenec rolní největší (Spergula arvensis subsp. maxima)
  165. Koniklec luční český (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica)
  166. Koniklec velkokvětý (Pulsatilla grandis)
  167. Konopice širolistá (Galeopsis ladanum)
  168. Kopřiva žahavka (Urtica urens)
  169. Korálice trojklaná (Corallorhiza trifida)
  170. Koromáč olešníkový (Silaum silaus)
  171. Kosatec různobarvý (Iris variegata)
  172. Kosatec sibiřský (Iris sibirica)
  173. Kostřava nepravá (Festuca pulchra)
  174. Kostřava různolistá (Festuca heterophylla)
  175. Kostřava sivá (Festuca pallens)
  176. Kostřava walliská (Festuca valesiaca)
  177. Koukol polní (Agrostemma githago)
  178. Kozlíček kýlnatý (Valerianella carinata)
  179. Kozlík trojený rakouský (Valeriana tripteris subsp. austriaca)
  180. Kravinec španělský (Vaccaria hispanica)
  181. Krtičník křídlatý (Scrophularia umbrosa)
  182. Kručinka chlupatá (Genista pilosa)
  183. Kruštík bahenní (Epipactis palustris)
  184. Kruštík drobnolistý (Epipactis microphylla)
  185. Kruštík modrofialový (Epipactis purpurata)
  186. Kruštík růžkatý (Epipactis muelleri)
  187. Kruštík tmavočervený (Epipactis atrorubens)
  188. Křivatec český (Gagea bohemica)
  189. Křivatec nejmenší (Gagea minima)
  190. Křivatec rolní (Gagea villosa)
  191. Kuřička hadcová (Minuartia smejkalii)
  192. Kuřička lepkavá (Minuartia viscosa)
  193. Kuřinka Kůrkova (Spergularia kurkae)
  194. Kuřinka ostnosemenná (Spergularia echinosperma)
  195. Kuřinka solná (Spergularia marina)
  196. Kyčelnice devítilistá (Dentaria enneaphyllos)
  197. Kyhanka sivolistá (Andromeda polifolia)
  198. Kyprej prutnatý (Lythrum virgatum)
  199. Kyprej yzopolistý (Lythrum hyssopifolia)
  200. Ladoňka dvoulistá pravá rakouská (Scilla bifolia subsp. bifolia var. drunensis)
  201. Lakušník okrouhlý (Batrachium circinatum)
  202. Lebeda růžová (Atriplex rosea)
  203. Leknín bělostný (Nymphaea candida)
  204. Len tenkolistý (Linum tenuifolium)
  205. Lilie zlatohlavá (Lilium martagon)
  206. Lipnice oddálená (Poa remota)
  207. Lněnka alpská (Thesium alpinum)
  208. Lněnka lnolistá (Thesium linophyllon)
  209. Lnice kručinkolistá (Linaria genistifolia)
  210. Lnice rolní (Linaria arvensis)
  211. Lnička tařicovitá (Camelina alyssum)
  212. Locika dubová (Lactuca quercina)
  213. Locika prutnatá (Lactuca viminea)
  214. Locika vrbová (Lactuca saligna)
  215. Lomikámen cibulkatý (Saxifraga bulbifera)
  216. Lopuch hajní (Arctium nemorosum)
  217. Lopuštík skloněný (Hackelia deflexa)
  218. Lýkovec vonný (Daphne cneorum)
  219. Mahalebka obecná (Prunus mahaleb)
  220. Mák časný (Papaver confine)
  221. Mák polní (Papaver argemone)
  222. Mařinka barvířská (Asperula tinctoria)
  223. Mařinka rolní (Asperula arvensis)
  224. Masnice vodní (Tillaea aquatica)
  225. Mateřídouška časná (Thymus praecox)
  226. Mečík střechovitý (Gladiolus imbricatus)
  227. Medovník meduňkolistý (Melittis melissophyllum)
  228. Merlík hroznový (Dysphania botrys)
  229. Merlík městský (Chenopodium urbicum)
  230. Merlík smrdutý (Chenopodium vulvaria)
  231. Merlík zední (Chenopodium murale)
  232. Měsíčnice vytrvalá (Lunaria rediviva)
  233. Míčovka kulkonosná (Pilularia globulifera)
  234. Mléč bahenní (Sonchus palustris)
  235. Mléčivec alpský (Cicerbita alpina)
  236. Modřenec chocholatý (Muscari comosum)
  237. Mochna anglická (Potentilla anglica)
  238. Mochna bílá (Potentilla alba)
  239. Mochna chlumní (Potentilla collina)
  240. Mochna písečná (Potentilla incana)
  241. Mochna přímá (Potentilla recta)
  242. Mochna rozkladitá (Potentilla patula)
  243. Mochna skalní (Drymocallis rupestris)
  244. Mokrýš vstřícnolistý (Chrysosplenium oppositifolium)
  245. Mordovka nachová (Phelipanche purpurea)
  246. Mrvka myší ocásek (Vulpia myuros)
  247. Mrvka sveřepovitá (Vulpia bromoides)
  248. Myší ocásek nejmenší (Myosurus minimus)
  249. Nadmutice bobulnatá (Silene baccifera)
  250. Nahoprutka písečná (Teesdalia nudicaulis)
  251. Nehtovec přeslenitý (Illecebrum verticillatum)
  252. Nepatrnec drobnoplodý (Aphanes australis)
  253. Nepatrnec rolní (Aphanes arvensis)
  254. Netřesk výběžkatý (Jovibarba globifera)
  255. Ocún jesenní (Colchicum autumnale)
  256. Ochmet evropský (Loranthus europaeus)
  257. Okrotice bílá (Cephalanthera damasonium)
  258. Okrotice červená (Cephalanthera rubra)
  259. Okrotice dlouholistá (Cephalanthera longifolia)
  260. Okřehek trojbrázdý (Lemna trisulca)
  261. Olše zelená (Alnus alnobetula)
  262. Oman britský (Inula britannica)
  263. Oman oko Kristovo (Inula oculus-christi)
  264. Oman srstnatý (Inula hirta)
  265. Oman vrbolistý (Inula salicina)
  266. Oměj pestrý (Aconitum variegatum)
  267. Oměj šalamounek (Aconitum plicatum)
  268. Oměj vlčí mor (Aconitum lycoctonum)
  269. Orlíček obecný (Aquilegia vulgaris)
  270. Ostrolist poléhavý (Asperugo procumbens)
  271. Ostružiník skalní (Rubus saxatilis)
  272. Ostřice bažinná (Carex limosa)
  273. Ostřice bílá (Carex alba)
  274. Ostřice blešní (Carex pulicaris)
  275. Ostřice Buekova (Carex buekii)
  276. Ostřice časná (Carex praecox)
  277. Ostřice Davallova (Carex davalliana)
  278. Ostřice drobná (Carex supina)
  279. Ostřice dvoudomá (Carex dioica)
  280. Ostřice dvouřadá (Carex disticha)
  281. Ostřice Hartmanova (Carex hartmanii)
  282. Ostřice horská (Carex montana)
  283. Ostřice Hostova (Carex hostiana)
  284. Ostřice chabá (Carex flacca)
  285. Ostřice Chabertova (Carex otomana)
  286. Ostřice chlupatá (Carex pilosa)
  287. Ostřice chudokvětá (Carex pauciflora)
  288. Ostřice křivoklasá (Carex curvata)
  289. Ostřice latnatá pravá (Carex paniculata)
  290. Ostřice Micheliova (Carex michelii)
  291. Ostřice nedošáchor (Carex pseudocyperus)
  292. Ostřice nízká (Carex humilis)
  293. Ostřice oddálená (Carex distans)
  294. Ostřice odchylná (Carex appropinquata)
  295. Ostřice plstnatá (Carex tomentosa)
  296. Ostřice plstnatoplodá (Carex lasiocarpa)
  297. Ostřice pobřežní (Carex riparia)
  298. Ostřice převislá (Carex pendula)
  299. Ostřice přioblá (Carex diandra)
  300. Ostřice ptačí nožka (Carex ornithopoda)
  301. Ostřice stinná (Carex umbrosa)
  302. Ostřice šlahounovitá (Carex chordorrhiza)
  303. Ostřice šupinoplodá (Carex lepidocarpa)
  304. Ostřice tlapkatá (Carex rhizina)
  305. Ostřice trsnatá (Carex cespitosa)
  306. Ostřice vřesovištní (Carex ericetorum)
  307. Ostřice vyvýšená (Carex elata)
  308. Oves hubený (Avena strigosa)
  309. Ovsíček obecný (Aira caryophyllea)
  310. Ovsíř luční (Helictochloa pratensis)
  311. Ovsiřík štíhlý (Ventenata dubia)
  312. Ožanka kalamandra (Teucrium chamaedrys)
  313. Pampeliška Nordstedtova (Taraxacum nordstedtii)
  314. Pěchava vápnomilná (Sesleria caerulea)
  315. Pelyněk metlatý (Artemisia scoparia)
  316. Penízek horský (Noccaea montana)
  317. Penízek modravý (Noccaea caerulescens)
  318. Pětiprstka žežulník (Gymnadenia conopsea)
  319. Pcháč bezlodyžný (Cirsium acaulon)
  320. Pcháč panonský (Cirsium pannonicum)
  321. Pcháč potoční (Cirsium rivulare)
  322. Pcháč různolistý (Cirsium heterophyllum)
  323. Pipla osmahlá (Nonea pulla)
  324. Písečnatka nejmenší (Arnoseris minima)
  325. Plamének přímý (Clematis recta)
  326. Plavín štítnatý (Nymphoides peltata)
  327. Plavuň pučivá (Lycopodium annotinum)
  328. Plavuň vidlačka (Lycopodium clavatum)
  329. Plavuník cypřiškovitý (Diphasiastrum tristachyum)
  330. Plavuník zploštělý (Diphasiastrum complanatum)
  331. Plavuňka zaplavovaná (Lycopodiella inundata)
  332. Pleška stopkatá (Willemetia stipitata)
  333. Plicník měkký (Pulmonaria mollis)
  334. Ploštičník evropský (Actaea europaea)
  335. Pobřežnice jednokvětá (Littorella uniflora)
  336. Podmrvka hadcová (Notholaena marantae)
  337. Podražec křovištní (Aristolochia clematitis)
  338. Pochybek prodloužený (Androsace elongata)
  339. Polej obecná (Mentha pulegium)
  340. Pomněnka různobarvá (Myosotis discolor)
  341. Pomněnka řídkokvětá (Myosotis sparsiflora)
  342. Pomněnka trsnatá (Myosotis caespitosa)
  343. Pomněnka úzkolistá (Myosotis stenophylla)
  344. Popenec chlupatý (Glechoma hirsuta)
  345. Potočník vzpřímený (Berula erecta)
  346. Prasetník lysý (Hypochaeris glabra)
  347. Prasetník plamatý (Hypochaeris maculata)
  348. Prha arnika (Arnica montana)
  349. Prorostlík okrouhlolistý (Bupleurum rotundifolium)
  350. Proskurník lékařský (Althaea officinalis)
  351. Protěž žlutobílá (Pseudognaphalium luteoalbum)
  352. Prstnatec bezový (Dactylorhiza sambucina)
  353. Prstnatec Fuchsův (Dactylorhiza fuchsii)
  354. Prstnatec májový (Dactylorhiza majalis)
  355. Prustka obecná (Hippuris vulgaris)
  356. Prvosenka jarní (Primula veris)
  357. Pryskyřník rolní (Ranunculus arvensis)
  358. Pryskyřník sardinský (Ranunculus sardous)
  359. Pryšec drobný (Euphorbia exigua)
  360. Pryšec hranatý (Euphorbia angulata)
  361. Pryšec mandloňovitý (Euphorbia amygdaloides)
  362. Pryšec mnohobarvý (Euphorbia epithymoides)
  363. Pryšec prutnatý (Euphorbia virgata)
  364. Pryšec sivý menší (Euphorbia seguieriana subsp. minor)
  365. Pryšec srpovitý (Euphorbia falcata)
  366. Přeslička luční (Equisetum pratense)
  367. Přeslička největší (Equisetum telmateia)
  368. Přeslička větevnatá (Equisetum ramosissimum)
  369. Přeslička zimní (Equisetum hyemale)
  370. Ptačinec bahenní (Stellaria palustris)
  371. Ptačinec dlouholistý (Stellaria longifolia)
  372. Puchýřka útlá (Coleanthus subtilis)
  373. Pupava Biebersteinova (Carlina biebersteinii)
  374. Pupava obecná (Carlina vulgaris)
  375. Pupkovec pomněnkový (Omphalodes scorpioides)
  376. Puštička pouzdernatá (Lindernia procumbens)
  377. Radyk prutnatý (Chondrilla juncea)
  378. Rdest hustolistý (Groenlandia densa)
  379. Rdest smáčknutý (Potamogeton compressus)
  380. Rmen barvířský (Cota tinctoria)
  381. Rmen rakouský (Cota austriaca)
  382. Rmen smrdutý (Anthemis cotula)
  383. Rosnatka okrouhlolistá (Drosera rotundifolia)
  384. Rosnatka prostřední (Drosera intermedia)
  385. Rozchodník huňatý (Sedum villosum)
  386. Rozchodník skalní (Sedum reflexum)
  387. Rozpuk jizlivý (Cicuta virosa)
  388. Rozrazil dlouholistý (Veronica maritima)
  389. Rozrazil horský (Veronica montana)
  390. Rozrazil klasnatý (Veronica spicata)
  391. Rozrazil matný (Veronica opaca)
  392. Rozrazil ožankový (Veronica teucrium)
  393. Rozrazil polní (Veronica agrestis)
  394. Rozrazil rozprostřený (Veronica prostrata)
  395. Rozrazil štítkovitý (Veronica scutellata)
  396. Rožec nízký (Cerastium pumilum)
  397. Růže galská (Rosa gallica)
  398. Růže malokvětá (Rosa micrantha)
  399. Růže Sherardova (Rosa sherardii)
  400. Rybíz alpínský (Ribes alpinum)
  401. Řebříček panonský (Achillea pannonica)
  402. Řebříček sličný (Achillea nobilis)
  403. Řebříček štětinolistý (Achillea setacea)
  404. Řepeň durkoman (Xanthium strumarium)
  405. Řeřišnice bahenní (Cardamine dentata)
  406. Řeřišnice trojlistá (Cardamine trifolia)
  407. Řeřišničník skalní (Arabidopsis petraea)
  408. Sasanka lesní (Anemone sylvestris)
  409. Sedmikvítek evropský (Trientalis europaea)
  410. Sesel fenyklový (Seseli hippomarathrum)
  411. Sesel roční (Seseli annuum)
  412. Silenka francouzská (Silene gallica)
  413. Silenka lepkavá (Silene viscosa)
  414. Silenka noční (Silene noctiflora)
  415. Silenka ušnice (Silene otites)
  416. Sítina alpská (Juncus alpinoarticulatus)
  417. Sítina kostrbatá (Juncus squarrosus)
  418. Sítina kulatoplodá (Juncus sphaerocarpus)
  419. Sítina ostrokvětá (Juncus acutiflorus)
  420. Sítina sivá (Juncus inflexus)
  421. Sítina strboulkatá (Juncus capitatus)
  422. Skalník celokrajný (Cotoneaster integerrimus)
  423. Skalník černoplodý (Cotoneaster laxiflorus)
  424. Sklenobýl bezlistý (Epipogium aphyllum)
  425. Skřípina kořenující (Scirpus radicans)
  426. Skřípinka smáčknutá (Blysmus compressus)
  427. Sléz nizounký (Malva pusilla)
  428. Sléz velkokvětý (Malva alcea)
  429. Sleziník červený pravý (Asplenium trichomanes subsp. trichomanes)
  430. Sleziník hadcový (Asplenium cuneifolium)
  431. Sleziník nepravý (Asplenium adulterinum)
  432. Sleziník netíkovitý (Asplenium adiantum-nigrum)
  433. Sleziník zelený (Asplenium viride)
  434. Smil písečný (Helichrysum arenarium)
  435. Smldník jelení (Peucedanum cervaria)
  436. Smldník olešníkový (Peucedanum oreoselinum)
  437. Smrkovník plazivý (Goodyera repens)
  438. Snědek chocholičnatý (Ornithogalum angustifolium)
  439. Snědek Kochův (Ornithogalum kochii)
  440. Sněženka podsněžník (Galanthus nivalis)
  441. Sporýš lékařský (Verbena officinalis)
  442. Srpice barvířská (Serratula tinctoria)
  443. Starček bažinný pravý (Senecio paludosus subsp. paludosus)
  444. Starček celolistý (Tephroseris integrifolia)
  445. Starček potoční (Tephroseris crispa)
  446. Starček roketolistý (Senecio erucifolius)
  447. Starček skalní (Senecio rupestris)
  448. Stolístek střídavolistý (Myriophyllum alterniflorum)
  449. Stozrník lnovitý (Radiola linoides)
  450. Strdivka brvitá (Melica ciliata)
  451. Strdivka sedmihradská (Melica transsilvanica)
  452. Strdivka zbarvená (Melica picta)
  453. Strošek pomněnkový (Lappula squarrosa)
  454. Střevíčník pantoflíček (Cypripedium calceolus)
  455. Stulík malý (Nuphar pumila)
  456. Suchopýr pochvatý (Eriophorum vaginatum)
  457. Suchopýr širolistý (Eriophorum latifolium)
  458. Suchopýr štíhlý (Eriophorum gracile)
  459. Suchopýrek alpský (Trichophorum alpinum)
  460. Suchopýrek trsnatý (Trichophorum cespitosum)
  461. Sveřep hroznatý (Bromus racemosus)
  462. Sveřep japonský (Bromus japonicus)
  463. Sveřep kostrbatý (Bromus squarrosus)
  464. Sveřep stoklasa (Bromus secalinus)
  465. Sveřep vzpřímený (Bromus erectus)
  466. Světlík drobnokvětý (Euphrasia micrantha)
  467. Svízel hercynský (Galium saxatile)
  468. Svízel moravský (Galium valdepilosum)
  469. Svízel pochybný (Galium spurium)
  470. Svízel potoční (Galium rivale)
  471. Svízel prodloužený (Galium elongatum)
  472. Svízel severní (Galium boreale)
  473. Svízel sivý (Galium glaucum)
  474. Šafrán bělokvětý (Crocus albiflorus)
  475. Šáchor hnědý (Cyperus fuscus)
  476. Šáchor žlutavý (Cyperus flavescens)
  477. Šalvěj hajní (Salvia nemorosa)
  478. Šalvěj lepkavá (Salvia glutinosa)
  479. Šalvěj přeslenitá (Salvia verticillata)
  480. Šalvěj rakouská (Salvia austriaca)
  481. Šanta lesostepní (Nepeta nuda)
  482. Škarda měkká čertkusolistá (Crepis mollis subsp. succisifolia)
  483. Škarda ukousnutá (Crepis praemorsa)
  484. Šklebivec přímý (Misopates orontium)
  485. Šmel okoličnatý (Butomus umbellatus)
  486. Štírovník bažinný (Lotus pedunculatus)
  487. Švihlík krutiklas (Spiranthes spiralis)
  488. Tajnička rýžovitá (Leersia oryzoides)
  489. Tařice horská Gmelinova (Alyssum montanum subsp. gmelinii)
  490. Tařice skalní (Aurinia saxatilis)
  491. Tavolník vrbolistý (Spiraea salicifolia)
  492. Tis červený (Taxus baccata)
  493. Tolice nejmenší (Medicago minima)
  494. Tolije bahenní (Parnassia palustris)
  495. Tolita lékařská (Vincetoxicum hirundinaria)
  496. Tomkovice jižní (Hierochloë australis)
  497. Tořič čmelákovitý Holubyho (Ophrys holoserica subsp. holubyana)
  498. Trávnička obecná hadcová (Armeria elongata subsp. serpentini)
  499. Trávnička obecná pravá (Armeria elongata subsp. elongata)
  500. Trýzel rozkladitý (Erysimum repandum)
  501. Třemdava bílá (Dictamnus albus)
  502. Třešeň křovitá (Prunus fruticosa)
  503. Třezalka čtyřkřídlá (Hypericum tetrapterum)
  504. Třezalka rozprostřená (Hypericum humifusum)
  505. Třtina přehlížená (Calamagrostis stricta)
  506. Tučnice obecná (Pinguicula vulgaris)
  507. Turan hranatý (Erigeron angulosus)
  508. Turan podolský (Erigeron podolicus)
  509. Tužanka tvrdá (Sclerochloa dura)
  510. Tužebník obecný (Filipendula vulgaris)
  511. Udatna lesní (Aruncus dioicus)
  512. Upolín nejvyšší (Trollius altissimus)
  513. Úpor kuřičkovitý (Elatine alsinastrum)
  514. Úpor peprný (Elatine hydropiper)
  515. Úpor rovnosemenný (Elatine orthosperma)
  516. Úpor trojmužný (Elatine triandra)
  517. Úrazník uzlovitý (Sagina nodosa)
  518. Vachta trojlistá (Menyanthes trifoliata)
  519. Večernice lesní (Hesperis sylvestris)
  520. Vemeníček zelený (Coeloglossum viride)
  521. Vemeník dvoulistý (Platanthera bifolia)
  522. Vemeník zelenavý (Platanthera chlorantha)
  523. Vikev hrachorovitá (Vicia lathyroides)
  524. Vikev hrachovitá (Vicia pisiformis)
  525. Vikev kašubská (Vicia cassubica)
  526. Vikev křovištní (Vicia dumetorum)
  527. Violka divotvárná (Viola mirabilis)
  528. Violka písečná (Viola rupestris)
  529. Violka trojbarevná skalní (Viola tricolor subsp. saxatilis)
  530. Vítod douškolistý (Polygala serpyllifolia)
  531. Vítod hořký krátkokřídlý (Polygala amara subsp. brachyptera)
  532. Vítod nahořklý (Polygala amarella)
  533. Vítod ostrokřídlý (Polygala multicaulis)
  534. Vítod větší (Polygala major)
  535. Voďanka žabí (Hydrocharis morsus-ranae)
  536. Voskovka menší (Cerinthe minor)
  537. Vousatka prstnatá (Bothriochloa ischaemum)
  538. Vrabečnice roční (Thymelaea passerina)
  539. Vranec jedlový (Huperzia selago)
  540. Vratička heřmánkolistá (Botrychium matricariifolium)
  541. Vratička měsíční (Botrychium lunaria)
  542. Vratička mnohoklaná (Botrychium multifidum)
  543. Vrba pětimužná (Salix pentandra)
  544. Vrba plazivá (Salix repens)
  545. Vrba rozmarýnolistá (Salix rosmarinifolia)
  546. Vrba slezská (Salix silesiaca)
  547. Vrbina kytkokvětá (Lysimachia thyrsiflora)
  548. Vrbovka tmavá (Epilobium obscurum)
  549. Vstavač kukačka (Orchis morio)
  550. Vstavač mužský (Orchis mascula)
  551. Vstavač nachový (Orchis purpurea)
  552. Vstavač osmahlý (Orchis ustulata)
  553. Vstavač vojenský (Orchis militaris)
  554. Všivec bahenní (Pedicularis palustris)
  555. Všivec lesní (Pedicularis sylvatica)
  556. Všivec žezlovitý (Pedicularis sceptrum-carolinum)
  557. Zábělník bahenní (Comarum palustre)
  558. Zapalice žluťuchovitá (Isopyrum thalictroides)
  559. Záraza bílá pravá (Orobanche alba subsp. alba)
  560. Záraza hřebíčková (Orobanche caryophyllacea)
  561. Záraza namodralá (Orobanche coerulescens)
  562. Záraza vyšší (Orobanche elatior)
  563. Záraza zardělá (Orobanche kochii)
  564. Záraza žlutá (Orobanche lutea)
  565. Zběhovec trojklaný (Ajuga chamaepitys)
  566. Zdrojovka hladkosemenná potoční (Montia fontana subsp. amporitana)
  567. Zeměžluč okolíkatá (Centaurium erythraea)
  568. Zeměžluč přímořská slatinná (Centaurium littorale subsp. compressum)
  569. Zeměžluč spanilá (Centaurium pulchellum)
  570. Zevar nejmenší (Sparganium natans)
  571. Zimozelen okoličnatý (Chimaphila umbellata)
  572. Zvonečník černý (Phyteuma nigrum)
  573. Zvonečník hlavatý (Phyteuma orbiculare)
  574. Zvonek boloňský (Campanula bononiensis)
  575. Zvonek hadincovitý (Campanula cervicaria)
  576. Zvonek klubkatý (Campanula glomerata)
  577. Žebratka bahenní (Hottonia palustris)
  578. Žebrovice různolistá (Blechnum spicant)
  579. Žebřice pyrenejská (Libanotis pyrenaica)
  580. Židovník německý (Myricaria germanica)
  581. Žluťucha lesklá (Thalictrum lucidum)
  582. Žluťucha menší (Thalictrum minus)
  583. Žluťucha žlutá (Thalictrum flavum)

 

 

C) Abecední seznam podle latinských jmen

  1. Aconitum lycoctonum - Oměj vlčí mor
  2. Aconitum plicatum - Oměj šalamounek
  3. Aconitum variegatum - Oměj pestrý
  4. Actaea europaea - Ploštičník evropský
  5. Adonis aestivalis - Hlaváček letní
  6. Agrostemma githago - Koukol polní
  7. Achillea nobilis - Řebříček sličný
  8. Achillea pannonica - Řebříček panonský
  9. Achillea setacea - Řebříček štětinolistý
  10. Aira caryophyllea - Ovsíček obecný
  11. Ajuga chamaepitys - Zběhovec trojklaný
  12. Allium flavum - Česnek žlutý
  13. Allium rotundum - Česnek kulovitý
  14. Allium scorodoprasum - Česnek ořešec
  15. Allium senescens subsp. montanum - Česnek šerý horský
  16. Allium ursinum - Česnek medvědí
  17. Alnus alnobetula - Olše zelená
  18. Althaea officinalis - Proskurník lékařský
  19. Alyssum montanum subsp. gmelinii - Tařice horská Gmelinova
  20. Anagallis foemina - Drchnička modrá
  21. Andromeda polifolia - Kyhanka sivolistá
  22. Androsace elongata - Pochybek prodloužený
  23. Anemone sylvestris - Sasanka lesní
  24. Antennaria dioica - Kociánek dvoudomý
  25. Anthemis cotula - Rmen smrdutý
  26. Anthericum ramosum - Bělozářka větevnatá
  27. Aphanes arvensis - Nepatrnec rolní
  28. Aphanes australis - Nepatrnec drobnoplodý
  29. Aquilegia vulgaris - Orlíček obecný
  30. Arabidopsis petraea - Řeřišničník skalní
  31. Arctium nemorosum - Lopuch hajní
  32. Aristolochia clematitis - Podražec křovištní
  33. Armeria elongata subsp. elongata - Trávnička obecná pravá
  34. Armeria elongata subsp. serpentini - Trávnička obecná hadcová
  35. Arnica montana - Prha arnika
  36. Arnoseris minima - Písečnatka nejmenší
  37. Artemisia scoparia - Pelyněk metlatý
  38. Arum cylindraceum - Árón východní
  39. Aruncus dioicus - Udatna lesní
  40. Asperugo procumbens - Ostrolist poléhavý
  41. Asperula arvensis - Mařinka rolní
  42. Asperula tinctoria - Mařinka barvířská
  43. Asplenium adiantum-nigrum - Sleziník netíkovitý
  44. Asplenium adulterinum - Sleziník nepravý
  45. Asplenium cuneifolium - Sleziník hadcový
  46. Asplenium trichomanes subsp. trichomanes - Sleziník červený pravý
  47. Asplenium viride - Sleziník zelený
  48. Aster amellus - Hvězdnice chlumní
  49. Atriplex rosea - Lebeda růžová
  50. Aurinia saxatilis - Tařice skalní
  51. Avena strigosa - Oves hubený
  52. Barbarea stricta - Barborka přitisklá
  53. Batrachium circinatum - Lakušník okrouhlý
  54. Berberis vulgaris - Dřišťál obecný
  55. Berula erecta - Potočník vzpřímený
  56. Betula pubescens - Bříza pýřitá
  57. Biscutella laevigata - Dvojštítek hladkoplodý
  58. Blechnum spicant - Žebrovice různolistá
  59. Blysmus compressus - Skřípinka smáčknutá
  60. Bolboschoenus laticarpus - Kamyšník širokoplodý
  61. Bolboschoenus planiculmis - Kamyšník polní
  62. Bolboschoenus yagara - Kamyšník vrcholičnatý
  63. Bothriochloa ischaemum - Vousatka prstnatá
  64. Botrychium lunaria - Vratička měsíční
  65. Botrychium matricariifolium - Vratička heřmánkolistá
  66. Botrychium multifidum - Vratička mnohoklaná
  67. Bromus erectus - Sveřep vzpřímený
  68. Bromus japonicus - Sveřep japonský
  69. Bromus racemosus - Sveřep hroznatý
  70. Bromus secalinus - Sveřep stoklasa
  71. Bromus squarrosus - Sveřep kostrbatý
  72. Buglossoides purpurocaerulea - Kamejka modronachová
  73. Bupleurum rotundifolium - Prorostlík okrouhlolistý
  74. Butomus umbellatus - Šmel okoličnatý
  75. Calamagrostis stricta - Třtina přehlížená
  76. Calla palustris - Ďáblík bahenní
  77. Camelina alyssum - Lnička tařicovitá
  78. Campanula bononiensis - Zvonek boloňský
  79. Campanula cervicaria - Zvonek hadincovitý
  80. Campanula glomerata - Zvonek klubkatý
  81. Cardamine dentata - Řeřišnice bahenní
  82. Cardamine trifolia - Řeřišnice trojlistá
  83. Carduus nutans - Bodlák nicí
  84. Carex alba - Ostřice bílá
  85. Carex appropinquata - Ostřice odchylná
  86. Carex buekii - Ostřice Buekova
  87. Carex cespitosa - Ostřice trsnatá
  88. Carex curvata - Ostřice křivoklasá
  89. Carex davalliana - Ostřice Davallova
  90. Carex diandra - Ostřice přioblá
  91. Carex dioica - Ostřice dvoudomá
  92. Carex distans - Ostřice oddálená
  93. Carex disticha - Ostřice dvouřadá
  94. Carex elata - Ostřice vyvýšená
  95. Carex ericetorum - Ostřice vřesovištní
  96. Carex flacca - Ostřice chabá
  97. Carex hartmanii - Ostřice Hartmanova
  98. Carex hostiana - Ostřice Hostova
  99. Carex humilis - Ostřice nízká
  100. Carex chordorrhiza - Ostřice šlahounovitá
  101. Carex lasiocarpa - Ostřice plstnatoplodá
  102. Carex lepidocarpa - Ostřice šupinoplodá
  103. Carex limosa - Ostřice bažinná
  104. Carex michelii - Ostřice Micheliova
  105. Carex montana - Ostřice horská
  106. Carex ornithopoda - Ostřice ptačí nožka
  107. Carex otomana - Ostřice Chabertova
  108. Carex paniculata - Ostřice latnatá pravá
  109. Carex pauciflora - Ostřice chudokvětá
  110. Carex pendula - Ostřice převislá
  111. Carex pilosa - Ostřice chlupatá
  112. Carex praecox - Ostřice časná
  113. Carex pseudocyperus - Ostřice nedošáchor
  114. Carex pulicaris - Ostřice blešní
  115. Carex rhizina - Ostřice tlapkatá
  116. Carex riparia - Ostřice pobřežní
  117. Carex supina - Ostřice drobná
  118. Carex tomentosa - Ostřice plstnatá
  119. Carex umbrosa - Ostřice stinná
  120. Carlina biebersteinii - Pupava Biebersteinova
  121. Carlina vulgaris - Pupava obecná
  122. Caucalis platycarpos - Dejvorec velkoplodý
  123. Centaurea montana - Chrpa horská
  124. Centaurium erythraea - Zeměžluč okolíkatá
  125. Centaurium littorale subsp. compressum - Zeměžluč přímořská slatinná
  126. Centaurium pulchellum - Zeměžluč spanilá
  127. Centunculus minimus - Drobýšek nejmenší
  128. Cephalanthera damasonium - Okrotice bílá
  129. Cephalanthera longifolia - Okrotice dlouholistá
  130. Cephalanthera rubra - Okrotice červená
  131. Cerastium pumilum - Rožec nízký
  132. Cerinthe minor - Voskovka menší
  133. Cicerbita alpina - Mléčivec alpský
  134. Cicuta virosa - Rozpuk jizlivý
  135. Cirsium acaulon - Pcháč bezlodyžný
  136. Cirsium heterophyllum - Pcháč různolistý
  137. Cirsium pannonicum - Pcháč panonský
  138. Cirsium rivulare - Pcháč potoční
  139. Cleistogenes serotina - Dvouřadec pozdní
  140. Clematis recta - Plamének přímý
  141. Cnidium dubium - Jarva žilnatá
  142. Coeloglossum viride - Vemeníček zelený
  143. Coleanthus subtilis - Puchýřka útlá
  144. Colchicum autumnale - Ocún jesenní
  145. Comarum palustre - Zábělník bahenní
  146. Conringia orientalis - Hořinka východní
  147. Corallorhiza trifida - Korálice trojklaná
  148. Cornus mas - Dřín jarní
  149. Corydalis intermedia - Dymnivka bobovitá
  150. Corydalis solida - Dymnivka plná
  151. Cota austriaca - Rmen rakouský
  152. Cota tinctoria - Rmen barvířský
  153. Cotoneaster integerrimus - Skalník celokrajný
  154. Cotoneaster laxiflorus - Skalník černoplodý
  155. Crambe tataria - Katrán tatarský
  156. Crepis mollis subsp. succisifolia - Škarda měkká čertkusolistá
  157. Crepis praemorsa - Škarda ukousnutá
  158. Crocus albiflorus - Šafrán bělokvětý
  159. Cuscuta epilinum - Kokotice hubilen
  160. Cuscuta lupuliformis - Kokotice chmelová
  161. Cyclamen purpurascens - Brambořík nachový
  162. Cyperus flavescens - Šáchor žlutavý
  163. Cyperus fuscus - Šáchor hnědý
  164. Cypripedium calceolus - Střevíčník pantoflíček
  165. Dactylorhiza fuchsii - Prstnatec Fuchsův
  166. Dactylorhiza majalis - Prstnatec májový
  167. Dactylorhiza sambucina - Prstnatec bezový
  168. Daphne cneorum - Lýkovec vonný
  169. Dentaria enneaphyllos - Kyčelnice devítilistá
  170. Dianthus armeria - Hvozdík svazčitý
  171. Dianthus carthusianorum - Hvozdík kartouzek
  172. Dianthus moravicus - Hvozdík moravský
  173. Dianthus pontederae - Hvozdík Pontederův
  174. Dianthus superbus - Hvozdík pyšný
  175. Dictamnus albus - Třemdava bílá
  176. Diphasiastrum complanatum - Plavuník zploštělý
  177. Diphasiastrum tristachyum - Plavuník cypřiškovitý
  178. Dorycnium germanicum - Bílojetel německý
  179. Draba muralis - Chudina zední
  180. Draba nemorosa - Chudina hajní
  181. Drosera intermedia - Rosnatka prostřední
  182. Drosera rotundifolia - Rosnatka okrouhlolistá
  183. Drymocallis rupestris - Mochna skalní
  184. Dryopteris borreri - Kapraď Borrerova
  185. Dryopteris cambrensis - Kapraď plevinatá
  186. Dryopteris cristata - Kapraď hřebenitá
  187. Dryopteris expansa - Kapraď podobná
  188. Dysphania botrys - Merlík hroznový
  189. Elatine alsinastrum - Úpor kuřičkovitý
  190. Elatine hydropiper - Úpor peprný
  191. Elatine orthosperma - Úpor rovnosemenný
  192. Elatine triandra - Úpor trojmužný
  193. Eleocharis mamillata - Bahnička bradavkatá
  194. Eleocharis ovata - Bahnička vejčitá
  195. Eleocharis quinqueflora - Bahnička chudokvětá
  196. Eleocharis uniglumis - Bahnička jednoplevá
  197. Epilobium obscurum - Vrbovka tmavá
  198. Epipactis atrorubens - Kruštík tmavočervený
  199. Epipactis microphylla - Kruštík drobnolistý
  200. Epipactis muelleri - Kruštík růžkatý
  201. Epipactis palustris - Kruštík bahenní
  202. Epipactis purpurata - Kruštík modrofialový
  203. Epipogium aphyllum - Sklenobýl bezlistý
  204. Equisetum hyemale - Přeslička zimní
  205. Equisetum pratense - Přeslička luční
  206. Equisetum ramosissimum - Přeslička větevnatá
  207. Equisetum telmateia - Přeslička největší
  208. Erigeron angulosus - Turan hranatý
  209. Erigeron podolicus - Turan podolský
  210. Eriophorum gracile - Suchopýr štíhlý
  211. Eriophorum latifolium - Suchopýr širolistý
  212. Eriophorum vaginatum - Suchopýr pochvatý
  213. Erysimum repandum - Trýzel rozkladitý
  214. Euphorbia amygdaloides - Pryšec mandloňovitý
  215. Euphorbia angulata - Pryšec hranatý
  216. Euphorbia epithymoides - Pryšec mnohobarvý
  217. Euphorbia exigua - Pryšec drobný
  218. Euphorbia falcata - Pryšec srpovitý
  219. Euphorbia seguieriana subsp. minor - Pryšec sivý menší
  220. Euphorbia virgata - Pryšec prutnatý
  221. Euphrasia micrantha - Světlík drobnokvětý
  222. Festuca heterophylla - Kostřava různolistá
  223. Festuca pallens - Kostřava sivá
  224. Festuca pulchra - Kostřava nepravá
  225. Festuca valesiaca - Kostřava walliská
  226. Filago lutescens - Bělolist žlutavý
  227. Filipendula vulgaris - Tužebník obecný
  228. Fourraea alpina - Huseník chudokvětý
  229. Gagea bohemica - Křivatec český
  230. Gagea minima - Křivatec nejmenší
  231. Gagea villosa - Křivatec rolní
  232. Galanthus nivalis - Sněženka podsněžník
  233. Galatella linosyris - Hvězdnice zlatovlásek
  234. Galeopsis ladanum - Konopice širolistá
  235. Galium boreale - Svízel severní
  236. Galium elongatum - Svízel prodloužený
  237. Galium glaucum - Svízel sivý
  238. Galium rivale - Svízel potoční
  239. Galium saxatile - Svízel hercynský
  240. Galium spurium - Svízel pochybný
  241. Galium valdepilosum - Svízel moravský
  242. Genista pilosa - Kručinka chlupatá
  243. Gentiana cruciata - Hořec křížatý
  244. Gentiana pneumonanthe - Hořec hořepník
  245. Gentianella amarella subsp. amarella - Hořeček nahořklý pravý
  246. Gentianella amarella subsp. lingulata - Hořeček nahořklý jazykovitý
  247. Gentianella praecox subsp. bohemica - Hořeček mnohotvarý český
  248. Gentianopsis ciliata - Hořec brvitý
  249. Geranium divaricatum - Kakost rozkladitý
  250. Geranium molle - Kakost měkký
  251. Geranium sanguineum - Kakost krvavý
  252. Gladiolus imbricatus - Mečík střechovitý
  253. Glechoma hirsuta - Popenec chlupatý
  254. Goodyera repens - Smrkovník plazivý
  255. Groenlandia densa - Rdest hustolistý
  256. Gymnadenia conopsea - Pětiprstka žežulník
  257. Hackelia deflexa - Lopuštík skloněný
  258. Hacquetia epipactis - Hvězdnatec zubatý
  259. Helictochloa pratensis - Ovsíř luční
  260. Helichrysum arenarium - Smil písečný
  261. Hesperis sylvestris - Večernice lesní
  262. Hieracium maculatum - Jestřábník skvrnitý
  263. Hieracium racemosum - Jestřábník hroznatý
  264. Hieracium schmidtii - Jestřábník bledý
  265. Hierochloë australis - Tomkovice jižní
  266. Himantoglossum adriaticum - Jazýček jadranský
  267. Hippuris vulgaris - Prustka obecná
  268. Hottonia palustris - Žebratka bahenní
  269. Huperzia selago - Vranec jedlový
  270. Hydrocharis morsus-ranae - Voďanka žabí
  271. Hyoscyamus niger - Blín černý
  272. Hypericum humifusum - Třezalka rozprostřená
  273. Hypericum tetrapterum - Třezalka čtyřkřídlá
  274. Hypochaeris glabra - Prasetník lysý
  275. Hypochaeris maculata - Prasetník plamatý
  276. Chamaecytisus ratisbonensis - Čilimník řezenský
  277. Chamaecytisus supinus - Čilimník nízký
  278. Chenopodium murale - Merlík zední
  279. Chenopodium urbicum - Merlík městský
  280. Chenopodium vulvaria - Merlík smrdutý
  281. Chimaphila umbellata - Zimozelen okoličnatý
  282. Chondrilla juncea - Radyk prutnatý
  283. Chrysosplenium oppositifolium - Mokrýš vstřícnolistý
  284. Illecebrum verticillatum - Nehtovec přeslenitý
  285. Inula britannica - Oman britský
  286. Inula hirta - Oman srstnatý
  287. Inula oculus-christi - Oman oko Kristovo
  288. Inula salicina - Oman vrbolistý
  289. Iris sibirica - Kosatec sibiřský
  290. Iris variegata - Kosatec různobarvý
  291. Isolepis setacea - Bezosetka štětinovitá
  292. Isopyrum thalictroides - Zapalice žluťuchovitá
  293. Jovibarba globifera - Netřesk výběžkatý
  294. Juncus acutiflorus - Sítina ostrokvětá
  295. Juncus alpinoarticulatus - Sítina alpská
  296. Juncus capitatus - Sítina strboulkatá
  297. Juncus inflexus - Sítina sivá
  298. Juncus sphaerocarpus - Sítina kulatoplodá
  299. Juncus squarrosus - Sítina kostrbatá
  300. Juniperus communis - Jalovec obecný
  301. Knautia arvensis subsp. serpentinicola - Chrastavec rolní hadcový
  302. Knautia drymeia - Chrastavec křovištní
  303. Knautia maxima - Chrastavec lesní
  304. Lactuca quercina - Locika dubová
  305. Lactuca saligna - Locika vrbová
  306. Lactuca viminea - Locika prutnatá
  307. Lappula squarrosa - Strošek pomněnkový
  308. Laserpitium latifolium - Hladýš širolistý
  309. Laserpitium prutenicum - Hladýš pruský
  310. Lathyrus latifolius - Hrachor širolistý
  311. Lathyrus linifolius - Hrachor horský
  312. Leersia oryzoides - Tajnička rýžovitá
  313. Lemna trisulca - Okřehek trojbrázdý
  314. Leucojum vernum - Bledule jarní
  315. Libanotis pyrenaica - Žebřice pyrenejská
  316. Lilium martagon - Lilie zlatohlavá
  317. Limosella aquatica - Blatěnka vodní
  318. Linaria arvensis - Lnice rolní
  319. Linaria genistifolia - Lnice kručinkolistá
  320. Lindernia procumbens - Puštička pouzdernatá
  321. Linum tenuifolium - Len tenkolistý
  322. Listera cordata - Bradáček srdčitý
  323. Listera ovata - Bradáček vejčitý
  324. Lithospermum officinale - Kamejka lékařská
  325. Littorella uniflora - Pobřežnice jednokvětá
  326. Lolium remotum - Jílek oddálený
  327. Lolium temulentum - Jílek mámivý
  328. Loranthus europaeus - Ochmet evropský
  329. Lotus pedunculatus - Štírovník bažinný
  330. Lunaria rediviva - Měsíčnice vytrvalá
  331. Luzula luzulina - Bika žlutavá
  332. Luzula sudetica - Bika sudetská
  333. Lycopodiella inundata - Plavuňka zaplavovaná
  334. Lycopodium annotinum - Plavuň pučivá
  335. Lycopodium clavatum - Plavuň vidlačka
  336. Lysimachia thyrsiflora - Vrbina kytkokvětá
  337. Lythrum hyssopifolia - Kyprej yzopolistý
  338. Lythrum virgatum - Kyprej prutnatý
  339. Malus sylvestris - Jabloň lesní
  340. Malva alcea - Sléz velkokvětý
  341. Malva pusilla - Sléz nizounký
  342. Marrubium vulgare - Jablečník obecný
  343. Medicago minima - Tolice nejmenší
  344. Melampyrum arvense - Černýš rolní
  345. Melica ciliata - Strdivka brvitá
  346. Melica picta - Strdivka zbarvená
  347. Melica transsilvanica - Strdivka sedmihradská
  348. Melittis melissophyllum - Medovník meduňkolistý
  349. Mentha pulegium - Polej obecná
  350. Menyanthes trifoliata - Vachta trojlistá
  351. Mercurialis ovata - Bažanka vejčitá
  352. Minuartia smejkalii - Kuřička hadcová
  353. Minuartia viscosa - Kuřička lepkavá
  354. Misopates orontium - Šklebivec přímý
  355. Moneses uniflora - Jednokvítek velekvětý
  356. Monotropa hypophegea - Hnilák lysý
  357. Monotropa hypopitys - Hnilák smrkový
  358. Montia fontana subsp. amporitana - Zdrojovka hladkosemenná potoční
  359. Muscari comosum - Modřenec chocholatý
  360. Myosotis caespitosa - Pomněnka trsnatá
  361. Myosotis discolor - Pomněnka různobarvá
  362. Myosotis sparsiflora - Pomněnka řídkokvětá
  363. Myosotis stenophylla - Pomněnka úzkolistá
  364. Myosurus minimus - Myší ocásek nejmenší
  365. Myricaria germanica - Židovník německý
  366. Myriophyllum alterniflorum - Stolístek střídavolistý
  367. Neottia nidus-avis - Hlístník hnízdák
  368. Nepeta nuda - Šanta lesostepní
  369. Noccaea caerulescens - Penízek modravý
  370. Noccaea montana - Penízek horský
  371. Nonea pulla - Pipla osmahlá
  372. Notholaena marantae - Podmrvka hadcová
  373. Nuphar pumila - Stulík malý
  374. Nymphaea candida - Leknín bělostný
  375. Nymphoides peltata - Plavín štítnatý
  376. Omphalodes scorpioides - Pupkovec pomněnkový
  377. Ononis spinosa - Jehlice trnitá
  378. Ophioglossum vulgatum - Hadí jazyk obecný
  379. Ophrys holoserica subsp. holubyana - Tořič čmelákovitý Holubyho
  380. Orchis mascula - Vstavač mužský
  381. Orchis militaris - Vstavač vojenský
  382. Orchis morio - Vstavač kukačka
  383. Orchis purpurea - Vstavač nachový
  384. Orchis ustulata - Vstavač osmahlý
  385. Ornithogalum angustifolium - Snědek chocholičnatý
  386. Ornithogalum kochii - Snědek Kochův
  387. Orobanche alba subsp. alba - Záraza bílá pravá
  388. Orobanche caryophyllacea - Záraza hřebíčková
  389. Orobanche coerulescens - Záraza namodralá
  390. Orobanche elatior - Záraza vyšší
  391. Orobanche kochii - Záraza zardělá
  392. Orobanche lutea - Záraza žlutá
  393. Orthilia secunda - Hruštice jednostranná
  394. Papaver argemone - Mák polní
  395. Papaver confine - Mák časný
  396. Parnassia palustris - Tolije bahenní
  397. Pedicularis palustris - Všivec bahenní
  398. Pedicularis sceptrum-carolinum - Všivec žezlovitý
  399. Pedicularis sylvatica - Všivec lesní
  400. Petrorhagia prolifera - Hvozdíček prorostlý
  401. Peucedanum cervaria - Smldník jelení
  402. Peucedanum oreoselinum - Smldník olešníkový
  403. Phelipanche purpurea - Mordovka nachová
  404. Phyteuma nigrum - Zvonečník černý
  405. Phyteuma orbiculare - Zvonečník hlavatý
  406. Pilosella aurantiaca - Chlupáček oranžový
  407. Pilosella cymosa - Chlupáček chocholičnatý pravý
  408. Pilosella echioides - Chlupáček hadincovitý
  409. Pilosella lactucella - Chlupáček myší ouško
  410. Pilosella rothiana - Chlupáček štětinatý
  411. Pilosella ziziana - Chlupáček Zizův
  412. Pilularia globulifera - Míčovka kulkonosná
  413. Pinguicula vulgaris - Tučnice obecná
  414. Pinus uncinata subsp. uliginosa - Borovice pyrenejská blatka
  415. Platanthera bifolia - Vemeník dvoulistý
  416. Platanthera chlorantha - Vemeník zelenavý
  417. Poa remota - Lipnice oddálená
  418. Polemonium caeruleum - Jirnice modrá
  419. Polycnemum arvense - Chruplavník rolní
  420. Polycnemum majus - Chruplavník větší
  421. Polygala amara subsp. brachyptera - Vítod hořký krátkokřídlý
  422. Polygala amarella - Vítod nahořklý
  423. Polygala major - Vítod větší
  424. Polygala multicaulis - Vítod ostrokřídlý
  425. Polygala serpyllifolia - Vítod douškolistý
  426. Polystichum aculeatum - Kapradina laločnatá
  427. Polystichum lonchitis - Kapradina hrálovitá
  428. Potamogeton compressus - Rdest smáčknutý
  429. Potentilla alba - Mochna bílá
  430. Potentilla anglica - Mochna anglická
  431. Potentilla collina - Mochna chlumní
  432. Potentilla incana - Mochna písečná
  433. Potentilla patula - Mochna rozkladitá
  434. Potentilla recta - Mochna přímá
  435. Primula veris - Prvosenka jarní
  436. Prunella grandiflora - Černohlávek velkokvětý
  437. Prunella laciniata - Černohlávek dřípený
  438. Prunus fruticosa - Třešeň křovitá
  439. Prunus mahaleb - Mahalebka obecná
  440. Pseudognaphalium luteoalbum - Protěž žlutobílá
  441. Pulicaria dysenterica - Blešník úplavičný
  442. Pulicaria vulgaris - Blešník obecný
  443. Pulmonaria mollis - Plicník měkký
  444. Pulsatilla grandis - Koniklec velkokvětý
  445. Pulsatilla pratensis subsp. bohemica - Koniklec luční český
  446. Pyrola chlorantha - Hruštička zelenokvětá
  447. Pyrola media - Hruštička prostřední
  448. Pyrola minor - Hruštička menší
  449. Pyrola rotundifolia - Hruštička okrouhlolistá
  450. Quercus pubescens - Dub pýřitý
  451. Radiola linoides - Stozrník lnovitý
  452. Ranunculus arvensis - Pryskyřník rolní
  453. Ranunculus sardous - Pryskyřník sardinský
  454. Rhinanthus alectorolophus - Kokrhel luštinec
  455. Rhynchospora alba - Hrotnosemenka bílá
  456. Rhynchospora fusca - Hrotnosemenka hnědá
  457. Ribes alpinum - Rybíz alpínský
  458. Rosa gallica - Růže galská
  459. Rosa micrantha - Růže malokvětá
  460. Rosa sherardii - Růže Sherardova
  461. Rubus saxatilis - Ostružiník skalní
  462. Sagina nodosa - Úrazník uzlovitý
  463. Salix pentandra - Vrba pětimužná
  464. Salix repens - Vrba plazivá
  465. Salix rosmarinifolia - Vrba rozmarýnolistá
  466. Salix silesiaca - Vrba slezská
  467. Salvia austriaca - Šalvěj rakouská
  468. Salvia glutinosa - Šalvěj lepkavá
  469. Salvia nemorosa - Šalvěj hajní
  470. Salvia verticillata - Šalvěj přeslenitá
  471. Saxifraga bulbifera - Lomikámen cibulkatý
  472. Scabiosa canescens - Hlaváč šedavý
  473. Scilla bifolia subsp. bifolia var. drunensis - Ladoňka dvoulistá pravá rakouská
  474. Scirpus radicans - Skřípina kořenující
  475. Sclerochloa dura - Tužanka tvrdá
  476. Scorzonera austriaca - Hadí mord rakouský
  477. Scorzonera humilis - Hadí mord nízký
  478. Scrophularia umbrosa - Krtičník křídlatý
  479. Sedum reflexum - Rozchodník skalní
  480. Sedum villosum - Rozchodník huňatý
  481. Senecio erucifolius - Starček roketolistý
  482. Senecio paludosus subsp. paludosus - Starček bažinný pravý
  483. Senecio rupestris - Starček skalní
  484. Serratula tinctoria - Srpice barvířská
  485. Seseli annuum - Sesel roční
  486. Seseli hippomarathrum - Sesel fenyklový
  487. Sesleria caerulea - Pěchava vápnomilná
  488. Scheuchzeria palustris - Blatnice bahenní
  489. Sideritis montana - Hojník chlumní
  490. Silaum silaus - Koromáč olešníkový
  491. Silene baccifera - Nadmutice bobulnatá
  492. Silene gallica - Silenka francouzská
  493. Silene noctiflora - Silenka noční
  494. Silene otites - Silenka ušnice
  495. Silene viscosa - Silenka lepkavá
  496. Soldanella montana - Dřípatka horská
  497. Sonchus palustris - Mléč bahenní
  498. Sorbus alnifrons - Jeřáb olšolistý
  499. Sorbus aria - Jeřáb muk
  500. Sorbus danubialis - Jeřáb dunajský
  501. Sorbus torminalis - Jeřáb břek
  502. Sparganium natans - Zevar nejmenší
  503. Spergula arvensis subsp. maxima - Kolenec rolní největší
  504. Spergula pentandra - Kolenec pětimužný
  505. Spergularia echinosperma - Kuřinka ostnosemenná
  506. Spergularia kurkae - Kuřinka Kůrkova
  507. Spergularia marina - Kuřinka solná
  508. Spiraea salicifolia - Tavolník vrbolistý
  509. Spiranthes spiralis - Švihlík krutiklas
  510. Stachys annua - Čistec roční
  511. Stachys germanica - Čistec německý
  512. Staphylea pinnata - Klokoč zpeřený
  513. Stellaria longifolia - Ptačinec dlouholistý
  514. Stellaria palustris - Ptačinec bahenní
  515. Stipa capillata - Kavyl vláskovitý
  516. Stipa dasyphylla - Kavyl chlupatý
  517. Stipa pennata - Kavyl Ivanův
  518. Stipa pulcherrima - Kavyl sličný
  519. Stipa tirsa - Kavyl tenkolistý
  520. Streptopus amplexifolius - Čípek objímavý
  521. Taraxacum nordstedtii - Pampeliška Nordstedtova
  522. Taxus baccata - Tis červený
  523. Teesdalia nudicaulis - Nahoprutka písečná
  524. Tephroseris crispa - Starček potoční
  525. Tephroseris integrifolia - Starček celolistý
  526. Teucrium chamaedrys - Ožanka kalamandra
  527. Thalictrum flavum - Žluťucha žlutá
  528. Thalictrum lucidum - Žluťucha lesklá
  529. Thalictrum minus - Žluťucha menší
  530. Thelypteris palustris - Kapradiník bažinný
  531. Thesium alpinum - Lněnka alpská
  532. Thesium linophyllon - Lněnka lnolistá
  533. Thymelaea passerina - Vrabečnice roční
  534. Thymus praecox - Mateřídouška časná
  535. Tillaea aquatica - Masnice vodní
  536. Trientalis europaea - Sedmikvítek evropský
  537. Trifolium ochroleucon - Jetel bledožlutý
  538. Trifolium retusum - Jetel malokvětý
  539. Trifolium spadiceum - Jetel kaštanový
  540. Trifolium striatum - Jetel žíhaný
  541. Triglochin palustris - Bařička bahenní
  542. Trichophorum alpinum - Suchopýrek alpský
  543. Trichophorum cespitosum - Suchopýrek trsnatý
  544. Trollius altissimus - Upolín nejvyšší
  545. Urtica urens - Kopřiva žahavka
  546. Utricularia australis - Bublinatka jižní
  547. Utricularia intermedia - Bublinatka prostřední
  548. Utricularia minor - Bublinatka menší
  549. Utricularia ochroleuca - Bublinatka bledožlutá
  550. Vaccaria hispanica - Kravinec španělský
  551. Vaccinium oxycoccos - Klikva bahenní
  552. Vaccinium uliginosum - Brusnice vlochyně
  553. Valeriana tripteris subsp. austriaca - Kozlík trojený rakouský
  554. Valerianella carinata - Kozlíček kýlnatý
  555. Ventenata dubia - Ovsiřík štíhlý
  556. Verbascum lychnitis - Divizna knotovitá
  557. Verbascum phoeniceum - Divizna brunátná
  558. Verbascum speciosum - Divizna ozdobná
  559. Verbena officinalis - Sporýš lékařský
  560. Veronica agrestis - Rozrazil polní
  561. Veronica maritima - Rozrazil dlouholistý
  562. Veronica montana - Rozrazil horský
  563. Veronica opaca - Rozrazil matný
  564. Veronica prostrata - Rozrazil rozprostřený
  565. Veronica scutellata - Rozrazil štítkovitý
  566. Veronica spicata - Rozrazil klasnatý
  567. Veronica teucrium - Rozrazil ožankový
  568. Viburnum lantana - Kalina tušalaj
  569. Vicia cassubica - Vikev kašubská
  570. Vicia dumetorum - Vikev křovištní
  571. Vicia lathyroides - Vikev hrachorovitá
  572. Vicia pisiformis - Vikev hrachovitá
  573. Vincetoxicum hirundinaria - Tolita lékařská
  574. Viola mirabilis - Violka divotvárná
  575. Viola rupestris - Violka písečná
  576. Viola tricolor subsp. saxatilis - Violka trojbarevná skalní
  577. Viscum album subsp. abietis - Jmelí bílé jedlové
  578. Viscum album subsp. austriacum - Jmelí bílé borovicové
  579. Vulpia bromoides - Mrvka sveřepovitá
  580. Vulpia myuros - Mrvka myší ocásek
  581. Willemetia stipitata - Pleška stopkatá
  582. Woodsia ilvensis - Kapradinka skalní
  583. Xanthium strumarium - Řepeň durkoman