Příroda Vysočiny

Logo - Pobočka ČSO na Vysočině

Vybrané lokality v Kraji Vysočina

 

Použité zkratky

  • ELOP = evidovaná lokalita ochrany přírody
  • EVL = evropsky významná lokalita
  • LBC = lokální biocentrum
  • NPP = národní přírodní památka
  • NPR = národní přírodní rezervace
  • NRBC = nadregionální biocentrum
  • PCHP = přechodně chráněná plocha
  • PP = přírodní památka
  • PR = přírodní rezervace
  • PřP = přírodní park
  • RBC = regionální biocentrum
  • SCHU = smluvně chráněné území
  • VKP = významný krajinný prvek

 

Lokality

  1. Abrahám
  2. Agrární terasy (VKP)
  3. Agrární terasy Na Podlahách (VKP)
  4. Agrární terasy u Bransouz (VKP)
  5. Alej ke sv. Anně v Pohledu (VKP)
  6. Alej u svaté Anny (VKP)
  7. Alej v Podolí (VKP)
  8. Amerika /Rašovec/ (ELOP)
  9. Arnolecké hory (ELOP)
  10. Baba - V Bukách (PR)
  11. Baba a Belfrídský potok (EVL)
  12. Babín (RBC)
  13. Babínský rybník (EVL)
  14. Balinské údolí (PřP)
  15. Balvanovité ostrůvky I (VKP)
  16. Balvanovité ostrůvky II (VKP)
  17. Barborka (ELOP)
  18. Barchanec (RBC)
  19. Bartačky
  20. Bařovec (RBC)
  21. Baštinov /Baštínov/ (ELOP)
  22. Bazanovec
  23. Bejčina (ELOP)
  24. Belfrídský potok (PP)
  25. Benátky (RBC)
  26. Bezděkov
  27. Bělohradský rybník
  28. Bělokamenský lom
  29. Bělokamenský mokřad
  30. Bělokamenský rybník /Dolňák/ (ELOP)
  31. Bělský žlíbek (ELOP)
  32. Biskupice - kostel (EVL)
  33. Biskupice - škola (EVL)
  34. Bílá skála (PP)
  35. Bítovánský mokřad
  36. Blata (RBC)
  37. Blata - V Kopci (RBC)
  38. Blatná hráz (PR)
  39. Blatnický potok (RBC)
  40. Blažetín
  41. Bledule u Rozsochatce (VKP)
  42. Bledule Vlachov - Čermačka (VKP)
  43. Bobkovo (ELOP)
  44. Bobrůvka (EVL)
  45. Bohdalovsko (PřP)
  46. Bohdalovský rybník /Belfríd/
  47. Bolíkovický rybník
  48. Bor (ELOP)
  49. Borecká skalka (PP)
  50. Borek (RBC)
  51. Borkovy (RBC)
  52. Borky (PP)
  53. Borky (RBC)
  54. Borové sedlo (ELOP)
  55. Boroví u Bukovce (ELOP)
  56. Borský rybník (ELOP)
  57. Bradelské rybníky (ELOP)
  58. Bransoudov (VKP)
  59. Branty (PR)
  60. Broum (ELOP)
  61. Brožova skála (PP)
  62. Brožovo (ELOP)
  63. Brťovská stráň (ELOP)
  64. Břevnice
  65. Břevnická alej (VKP)
  66. Břevnický potok (PP, EVL)
  67. Břevnický potok (RBC)
  68. Březejcký les (RBC)
  69. Březina
  70. Bubenečský rybník
  71. Bučina Čeřínek
  72. Buchtův kopec
  73. Bukač /U Beranů/
  74. Bukáčkův kout (RBC)
  75. Bukovské rybníčky (PP)
  76. Burešův hájek (ELOP)
  77. Čachnov (RBC)
  78. Částkovická pastvina (VKP)
  79. Čečkovice (RBC)
  80. Čejkovská pastvina
  81. Čepička (součást PP Maršovec a Čepička)
  82. Čepičkův vrch a údolí Hodonínky (EVL)
  83. Čepská stráň (ELOP)
  84. Čermákovy louky (PR)
  85. Černá blata (PP)
  86. Černá blata (RBC)
  87. Černá skála (PP)
  88. Černíč (PP)
  89. Černíčský rybník (RBC)
  90. Černý rybník
  91. Čerňák (RBC)
  92. Čertovy díry (VKP)
  93. Čertův hrádek (PP)
  94. Čertův hrádek (RBC)
  95. Čertův kámen (PP)
  96. Červená (RBC)
  97. Červenec (ELOP)
  98. Čeřínek (PřP)
  99. Čeřínek (PřP včetně navrhovaného rozšíření)
  100. Číhadelník (VKP)
  101. Čikovská doubrava (RBC)
  102. Čimbordy (VKP)
  103. Čtyři palice (PR)
  104. Dalešice
  105. Dalešické lesy
  106. Dašovský potok
  107. Dářčiny (součást EVL Dářská rašeliniště)
  108. Dářko (NPR)
  109. Dářko (NRBC)
  110. Dářská rašeliniště (EVL)
  111. Dědkovo (PP, EVL)
  112. Devět skal (PP)
  113. Devět skal (RBC)
  114. Divoká Oslava
  115. Dílce (RBC)
  116. Díly u Lhotky (PP)
  117. Dívka (EVL)
  118. Dlouhá hora (RBC)
  119. Dlouhoveské rybníky (RBC)
  120. Dobnavka (RBC)
  121. Dobrá Voda (PP)
  122. Dobronín (RBC)
  123. Doležalův a Horní rybník (ELOP)
  124. Dolná (VKP)
  125. Dolní Kladiny
  126. Dolní Machát
  127. Dolní Mrzatec
  128. Dolní rybník (ELOP)
  129. Dolní rybník u Újezda (PP, EVL)
  130. Dolní Tis
  131. Dolnohuťský mokřad
  132. Dolnolibochovský rybník
  133. Doubrava (PřP)
  134. Doubrava u Uhrovského Mlýna (RBC)
  135. Doubravníček (EVL)
  136. Doubravník
  137. Doupský a Bažantka (PR, EVL)
  138. Drátenická skála (PP)
  139. Drdák
  140. Dřínová hora (ELOP)
  141. Dřínová hora (RBC)
  142. Dubová alej v Batelově (VKP)
  143. Dubovec
  144. Dubovice (RBC)
  145. Duby u Rokytky (VKP)
  146. Dukovanský mlýn (PR)
  147. Dvouhrázný rybník
  148. Ďáblík u Občin (VKP)
  149. Eustach (RBC)
  150. Farářský kopec
  151. Farářství (VKP)
  152. Fejtovský rybník
  153. Ficků rybník (SCHU, EVL)
  154. Frejlach (ELOP)
  155. Habrová seč (EVL)
  156. Habrová seč (PR)
  157. Habrová seč (RBC)
  158. Habry (RBC)
  159. Habří (PP)
  160. Habřina na ostrožně (ELOP)
  161. Hadce pod Teplou (ELOP)
  162. Hadcová stráň /Nad hradem/ (VKP)
  163. Hajnice /Hejnice/ (PP, EVL)
  164. Hamry (RBC)
  165. Havlov (RBC)
  166. Havran (PR)
  167. Havranka (PR, EVL)
  168. Háj za papírnou (VKP)
  169. Hájek (ELOP)
  170. Hájek u Sedlejova (VKP)
  171. Hájky (PP)
  172. Hejlov (RBC)
  173. Hejlovka
  174. Hejlovský rybník
  175. Helenínské skály
  176. Hendrychova louka (VKP)
  177. Heřmanov (PP)
  178. Hladíkova mez (ELOP)
  179. Hlávkovský kopec
  180. Hliniště (VKP)
  181. Hloškovo (ELOP)
  182. Hluboček (PP)
  183. Hodíškovský rybník (PP, ELV)
  184. Hojkovské rašeliniště (NPP)
  185. Holejtna
  186. Holinka (RBC)
  187. Holotín (RBC)
  188. Holoubek
  189. Holý kopec (ELOP)
  190. Homolka
  191. Horní a Dolní Rychta (ELOP)
  192. Horní Jilmík (ELOP)
  193. Horní Kladiny
  194. Horní Machát
  195. Horní Maršovský rybník
  196. Horní Mrzatec (PP, EVL)
  197. Horní Nekolov (PP)
  198. Horní Pilařík (ELOP)
  199. Horní rybník u Čisté
  200. Hornoveský mokřad
  201. Hostovlice (RBC)
  202. Hošťanka (PR)
  203. Hovařesek (RBC)
  204. Hradecká alej (VKP)
  205. Hradiště (RBC)
  206. Hradiště - Sochorov (RBC)
  207. Hrádek (ELOP)
  208. Hrádek a Černá kopanina (ELOP)
  209. Hrachoviště (PR)
  210. Hroznětínská louka a olšina (PR, EVL)
  211. Hřeben
  212. Hřebínek (ELOP)
  213. Hubenov
  214. Hudcova skála (ELOP)
  215. Hudecká skalka (RBC)
  216. Hulišťata (VKP)
  217. Huntov (VKP)
  218. Huťský potok (PP)
  219. Huťský vrch
  220. Hůlová (RBC)
  221. Chaloupecká pastvina
  222. Chalupy
  223. Chlístov (RBC)
  224. Chobot u Mohelna
  225. Chobot v Horní Cerekvi (ELOP)
  226. Chotáry (EVL)
  227. Chraňbožský les (NRBC)
  228. Chrudimka (EVL)
  229. Chřenovice (RBC)
  230. Chuchel (RBC)
  231. Chuchelská stráň (PP)
  232. Chvojnov (PR)
  233. Ivaniny rybníčky (PP)
  234. Jalovec (PP)
  235. Jankovský potok (EVL)
  236. Jankovský potok (NPP)
  237. Janovský rybník
  238. Jasenická stráň (ELOP)
  239. Javorek
  240. Javorův kopec (PP)
  241. Javořice
  242. Javořická vrchovina
  243. Javořické Peklo
  244. Jedlový les a údolí Rokytné (EVL)
  245. Jedlový les a údolí Rokytné (PR)
  246. Jechovec (PR)
  247. Jelení hlava (RBC)
  248. Jelení hora (ELOP)
  249. Jemnické cvičiště (PCHP)
  250. Jersínská stráň (PP)
  251. Jeřišno-Heřmaň (SCHU, EVL)
  252. Jestřebnice (RBC)
  253. Jestřebský les (RBC)
  254. Ještěnice (PP)
  255. Jezbiny (RBC)
  256. Jezdovické rašeliniště (PP)
  257. Jezdovický rybník (ELOP)
  258. Jezírko /Jezero/ (VKP)
  259. Jindřichovská obora (RBC)
  260. Jinošovská obora /Park a obora u zámku Schónwald/ (VKP)
  261. Jinšov (VKP)
  262. Jiříkovský rybník
  263. Jiříkovský rybník (RBC)
  264. K Drdáku (VKP)
  265. K Novým Dvorům (ELOP)
  266. K Rohlovým (ELOP)
  267. K Rohovu mlýnu (ELOP)
  268. K Rybárně (ELOP)
  269. K Uhrám (ELOP)
  270. K Vanči (VKP)
  271. Kačerovky (VKP)
  272. Kadečka (RBC)
  273. Kadolecký rybník
  274. Kadůvek
  275. Kachlička
  276. Kaliště I.
  277. Kališťská alej
  278. Kalvárie (RBC)
  279. Kalvárie (VKP)
  280. Kámen
  281. Kamenice /Kázek u Brťoví/ (VKP)
  282. Kamenický rybník (PP)
  283. Kameničky (RBC)
  284. Kamenitý vrch (RBC)
  285. Kamenná trouba (PR)
  286. Kamenný vrch (RBC)
  287. Kamenný vrch u Heraltic (PP, EVL)
  288. Kaňon Oslavy (RBC)
  289. Karlův zámeček (VKP)
  290. Kateřinky (RBC)
  291. Kámen
  292. Kázek u Valchy (VKP)
  293. Kázky na Dílech (VKP)
  294. Kázky pod Sovovkou (VKP)
  295. Ke Dvorku (ELOP)
  296. Ke Kněžské (ELOP)
  297. Kejtovské louky (PP)
  298. Keřkovské louky (ELOP)
  299. Ketkovice (RBC)
  300. Kišvance (VKP)
  301. Kladinský potok (PR)
  302. Klementova louka (ELOP)
  303. Klínová
  304. Klučeniny (VKP)
  305. Klučovský kopec /Pastvina u Klučova/ (PP)
  306. Kněžský les
  307. Kněžský rybník (ELOP)
  308. Knížecí seč
  309. Kobylí důl (ELOP)
  310. Kobylinec (PP, EVL)
  311. Kocanda
  312. Kocoury (PP)
  313. Kolovrátek
  314. Kopaninky (VKP)
  315. Kopečky u Hostákova (VKP)
  316. Kopka (RBC)
  317. Kopulaj
  318. Korunní kopec
  319. Kosovský lom
  320. Kóta 642 (ELOP)
  321. Kotlaský rybník (ELOP)
  322. Kotrba (VKP)
  323. Koupaliště u Bohuslavic (PP, EVL)
  324. Koutské (ELOP)
  325. Kozének (PP, ELV)
  326. Kozlov (RBC)
  327. Královec (RBC)
  328. Kramolínská doubrava (ELOP)
  329. Kramolínské bučiny (RBC)
  330. Krčil (PR)
  331. Krupčiny (RBC)
  332. Kružíkova louka (VKP)
  333. Křástkův mlýn (RBC)
  334. Křelovické habry a Trnávka (ELOP)
  335. Křemení (VKP)
  336. Křemešník (PR)
  337. Křemešník (RBC)
  338. Křenkovice
  339. Křesťanova louka /Rašelinná louka u Bohdalova/ (VKP)
  340. Křinka
  341. Křivoláč /Rákosina u Lípy/ (VKP)
  342. Křivý Javor
  343. Křižník (PP)
  344. Kudleny (ELOP)
  345. Kuchyň
  346. Kuchyně
  347. Kukle (ELOP)
  348. Kunický rybník
  349. Lada pod Kyjovem (ELOP)
  350. Laguna u Bohdalova (PP)
  351. Laškovec (RBC)
  352. Lavská zmola (ELOP)
  353. Lán (RBC)
  354. Lází u Březové hory (VKP)
  355. Ledečské Vápence (VKP)
  356. Lesnov (VKP)
  357. Lesopark pod Orlíkem (VKP)
  358. Leština (ELOP)
  359. Levostranný břeh rybníka Hejlov (VKP)
  360. Lhánická lada (ELOP)
  361. Libenice (ELOP)
  362. Lípy u kaple v Sasově (VKP)
  363. Lípy u křížku (VKP)
  364. Lísecké prameniště (VKP)
  365. Lísek (RBC)
  366. Lísková mez V Boroví (ELOP)
  367. Lisovská skála (PP)
  368. Lom Hostinky (VKP)
  369. Lom Na Hortosích (ELOP)
  370. Lom u Dešova (VKP)
  371. Lom u Pavlova (VKP)
  372. Lomy u Kožlí (VKP)
  373. Loučka (ELOP)
  374. Loučka Květnov (VKP)
  375. Loučka u Beranovce (VKP)
  376. Loučka u Lísek (VKP)
  377. Louka nad Žákovým mlýnem (VKP)
  378. Louka pod Sulkovcem (ELOP)
  379. Louka pod Vratnicí (ELOP)
  380. Louka u Červeného kopce (VKP)
  381. Louka u Hadí hory (VKP)
  382. Louka u Hroznatínské křižovatky (VKP)
  383. Louka u Knyku (VKP)
  384. Louka u Rozsochatce (ELOP)
  385. Louka u Rudíkova (VKP)
  386. Louka u sv. Anny (ELOP)
  387. Louka u Záběhlic (ELOP)
  388. Louka ve Střížově (ELOP)
  389. Louka za Zvolenovickým rybníkem (ELOP)
  390. Louky pod Novým rybníkem (ELOP)
  391. Louky u Černého lesa (PP, EVL)
  392. Louky u Čisté (ELOP)
  393. Louky u Pelce (ELOP)
  394. Louky u Polomu (PP)
  395. Louky u Zbožice (VKP)
  396. Louky u Zhořce (PCHP)
  397. Lovu zdar
  398. Lučice (RBC)
  399. Lučiny (ELOP)
  400. Luční mokřad Oslavička
  401. Luh u Telče (PR)
  402. Luh u Telče - Panské nivy
  403. Lukovská hora (RBC)
  404. Lukšovská (PP)
  405. Lutrián (ELOP)
  406. Lužný rybník (PP, EVL)
  407. Lůmek u Maškova mlýna (VKP)
  408. Maková (RBC)
  409. Malinská skála (PP)
  410. Malíkovský rybník
  411. Malý Bor
  412. Malý Heulos (VKP)
  413. Malý Pařezitý rybník (ELOP)
  414. Malý Podvesník
  415. Mančalov
  416. Maršálka (PR)
  417. Maršovec (součást PP Maršovec a Čepička)
  418. Maršovec a Čepička (PP)
  419. Maršovský rybník
  420. Martinický potok (PP)
  421. Mařenka (RBC)
  422. Mařenka (VKP)
  423. Matějovský rybník
  424. Meandry Jankovského potoka
  425. Meandry Svratky u Milov (PR)
  426. Meandry u Jiřiček (RBC)
  427. Medličky
  428. Medlov
  429. Mednice u hájku
  430. Melechov (PřP)
  431. Melechov (RBC)
  432. Melíšek
  433. Mez u Rynárce (ELOP)
  434. Meze pod Homolkou (ELOP)
  435. Meze pod Obecním kopcem (VKP)
  436. Meze U Hradu (ELOP)
  437. Meze u Ostrova (VKP)
  438. Meze u Veselé (VKP)
  439. Mezi lesy (ELOP)
  440. Městské sady v Pelhřimově (VKP)
  441. Městský hřbitov v Pelhřimově (VKP)
  442. Mikulovická hora (VKP)
  443. Milovské Perničky (PP)
  444. Míchova skála (PP)
  445. Míchův vrch
  446. Mlýnský potok a Uhlířky (PP)
  447. Mnich I (RBC)
  448. Mnich II (RBC)
  449. Mohelenská hadcová step (NPR)
  450. Mohelenské lesy
  451. Mohelnička (PR)
  452. Mohelno (NRBC)
  453. Mohelno (vodní nádrž)
  454. Mokrá leč (ELOP)
  455. Mokřad u jezu nad Šlapanovem (ELOP)
  456. Mokřadlo (PR)
  457. Mokřady Nad Chvojnovem
  458. Mokřady Pod Chvojnovem
  459. Mostiště (RBC)
  460. Mostiště (vodní nádrž)
  461. Mrázkova louka (PP)
  462. Mrhatina (PR)
  463. Mrkosovo
  464. Mrtvé rameno pod Vysokou (ELOP)
  465. Mučírna
  466. Muksin
  467. Myslůvka nad Mrzatcem (ELOP)
  468. Myšník
  469. Na Betháni /Bethán, Pod Bethánem/ (VKP)
  470. Na Dolňáku /Nad Dolním rybníkem/ (VKP)
  471. Na Doubku (VKP)
  472. Na Hájích (ELOP)
  473. Na Horách (RBC)
  474. Na Horních Jemničkách
  475. Na Klátově (VKP)
  476. Na Kopaninách (PP)
  477. Na Kopci (ELOP)
  478. Na Kopcích
  479. Na Kuklích (VKP)
  480. Na Liščí skále (VKP)
  481. Na Mechatkách (ELOP)
  482. Na Nivách (ELOP)
  483. Na Nivách u Putimova (VKP)
  484. Na Obecnici (VKP)
  485. Na Oklice (EVL)
  486. Na Oklice (PR)
  487. Na Ostrážné (PP, EVL)
  488. Na Pekle (VKP)
  489. Na Perkách (ELOP)
  490. Na Podlesích (PR)
  491. Na Průhoně
  492. Na Předlísku
  493. Na Přehradě /U Mostiště/ (VKP)
  494. Na Rozsíčkách (ELOP)
  495. Na Skalce (PP)
  496. Na Skále (PP)
  497. Na Skaličce (PP)
  498. Na Strouze (ELOP)
  499. Na Strouhách (VKP)
  500. Na Velešovech
  501. Na Vinici (VKP)
  502. Nad Březinou (VKP)
  503. Nad Dolní Vsí (VKP)
  504. Nad Fiolou (ELOP)
  505. Nad Hladovským rybníkem (VKP)
  506. Nad Horníkem (ELOP)
  507. Nad Horním rybníkem (ELOP)
  508. Nad Horou (RBC)
  509. Nad Chudobovým mlýnem (VKP)
  510. Nad Jamborem (ELOP)
  511. Nad Kazimírem (ELOP)
  512. Nad Kobylou (ELOP)
  513. Nad Koupalištěm (PP)
  514. Nad Lutriánem (ELOP)
  515. Nad Mlýnem (ELOP)
  516. Nad Návozy
  517. Nad Niklem (PCHP)
  518. Nad Ovčákem (VKP)
  519. Nad Pahrobkem
  520. Nad Pekárkovými (VKP)
  521. Nad Ptáčkem (ELOP)
  522. Nad Rasovnou
  523. Nad Rouchovankou (ELOP)
  524. Nad Růženinou štolou (ELOP)
  525. Nad Rybníky (ELOP)
  526. Nad Samsonem
  527. Nad Sedlačkou /Nad Tratí/ (VKP)
  528. Nad Soutokem (ELOP)
  529. Nad Světelskou chatou
  530. Nad Svitákem (PR)
  531. Nad Svobodovým mlýnem (ELOP)
  532. Nad Tratí /Nad Sedlačkou/ (VKP)
  533. Nad Tratí /Sopotská/ (VKP)
  534. Nad Trojanem
  535. Nad Vírem (ELOP)
  536. Náměšť nad Oslavou - zámeček (EVL)
  537. Náměšťská obora (PP, EVL, RBC)
  538. Návesní rybník v Mírovce
  539. Nedvězí (VKP)
  540. Nechyba (RBC)
  541. Nemojovský rybník
  542. Nesměř (RBC)
  543. Netínský rybník
  544. Nikl (ELOP)
  545. Niva Brtnice pod Výrovou skálou
  546. Niva Doubravy (PR, EVL)
  547. Niva Fryšávky (EVL)
  548. Niva Jihlavy Pod Pilou
  549. Niva Jihlavy u Mohelna
  550. Nivy (ELOP)
  551. Nová Říše (PP, EVL)
  552. Nová Ves (RBC)
  553. Nový a Obůrka (VKP)
  554. Nový Častotický rybník
  555. Nový Ořechovský rybník
  556. Nový Ptáčovský rybník (součást PP Ptáčovské rybníky)
  557. Nový rybník (PR)
  558. Nový rybník u Nové Vsi
  559. Nový rybník u Panské Lhoty
  560. Nový rybník u Polničky
  561. Nový Svět (ELOP)
  562. Nový u Háje
  563. Nůzov
  564. Nyklovický potok (PP)
  565. Obecní louka (ELOP)
  566. Obecní pastvina v Panenské Rozsíčce (VKP)
  567. Obecník (PP, EVL)
  568. Obořilova louka (ELOP)
  569. Ocmanická draha (ELOP)
  570. Od Hráze (VKP)
  571. Ochoz u Dvorku (RBC)
  572. Ochoza (PR)
  573. Okrouhlík (ELOP)
  574. Olešský rybník
  575. Olšanský potok /Řečice/ (ELOP)
  576. Olšina pod Křivou (ELOP)
  577. Olšina u Nového Ranska (ELOP)
  578. Olšina u Skleného (PR)
  579. Olšinka u přejezdu (ELOP)
  580. Olšoveček (PP)
  581. Opatovské zákopy (PR, EVL)
  582. Opatský rybník
  583. Opička (RBC)
  584. Orlík (RBC)
  585. Ostražka (PP)
  586. Ostrážná pod Dubovicí (ELOP)
  587. Oudoly (ELOP)
  588. Ouperek (PP)
  589. Ovčák (VKP)
  590. Ovocná alej v Uhřínovicích (VKP)
  591. Pacovský rybník
  592. Padrtiny (součást EVL Dářská rašeliniště)
  593. Pahorek u Vržanova (PP)
  594. Palečkův mlýn (RBC)
  595. Panenská hráz
  596. Panna s beránkem (ELOP)
  597. Pánova (RBC)
  598. Panská
  599. Panský les (ELOP)
  600. Panský les (RBC)
  601. Panský rybník /Rybník ve Střížově/ (VKP)
  602. Parčík u hlavního nádraží ČSD (VKP)
  603. Parčík u Psychiatrické léčebny (VKP)
  604. Park A. Sovy v Pacově (VKP)
  605. Park M. R. Štefánika (VKP)
  606. Park na rohu ul. Rašínova a Jana Zábrany (VKP)
  607. Park u kostela (VKP)
  608. Park u Léčebny TRN v Humpolci (VKP)
  609. Park v Jemnici (VKP)
  610. Parný Mlýn
  611. Partyzánský rybník (ELOP)
  612. Pařezitá (RBC)
  613. Pařezitý - Roštejn (NRBC)
  614. Pasecká skála (PP)
  615. Pasecká skála (RBC)
  616. Pastvina nad Vápenicí (VKP)
  617. Pastvina nad Židlochem (VKP)
  618. Pastvina pod Klatovcem (ELOP)
  619. Pastvina u Biskupic /Nad Biskupickým hřbitovem/ (VKP)
  620. Pastvina u Dukovan
  621. Pastvina u Hostákova (VKP)
  622. Pastvina u Naloučan (VKP)
  623. Pastvina u Nového Dvora (VKP)
  624. Pastvina u Ocmanic (VKP)
  625. Pastvina u Salátova kopce (VKP)
  626. Pastvina u Štěměch (VKP)
  627. Pastvina u Vanova (VKP)
  628. Pastvina v Rozsíčkách (VKP)
  629. Pastviny u Horní Smrčné (VKP)
  630. Pastviny u Stříbrného kopce (VKP)
  631. Pastvisko u Nových Dvorů (ELOP)
  632. Pastviště (VKP)
  633. Pazderna (PP)
  634. Pejšů louka (ELOP)
  635. Peklo (VKP)
  636. Pelestrov (RBC)
  637. Peperek (PP)
  638. Peperek (RBC)
  639. Pernovka (PP)
  640. Pernštejn (RBC)
  641. Petrovice (RBC)
  642. Pihoviny
  643. Piknusek
  644. Pilka
  645. Pilný rybník (ELOP)
  646. Pilská vodní nádrž
  647. Pivovarské rybníčky (VKP)
  648. Pískovna u Horní Cerekve (ELOP)
  649. Písník u Sokolovce (PP)
  650. Pístovec (VKP)
  651. Pístovské mokřady
  652. Pláňavský rybník (ELOP)
  653. Plaňkovaný Křížovník
  654. Pod Babou (ELOP)
  655. Pod Borem (VKP)
  656. Pod Borovinou (ELOP)
  657. Pod Brabcovým kopcem (ELOP)
  658. Pod Čelasím (ELOP)
  659. Pod Čertovým kamenem
  660. Pod Číhadlem (VKP)
  661. Pod Homolí (VKP)
  662. Pod Hřebenem (RBC)
  663. Pod Chaloupkami (ELOP)
  664. Pod Cholumnským rybníkem (ELOP)
  665. Pod Jiřínem (ELOP)
  666. Pod Kamenným vrchem (PR, EVL)
  667. Pod Kazbalem (PP)
  668. Pod Kopaninou (ELOP)
  669. Pod Křemešníkem (ELOP)
  670. Pod Martinickou cihelnou (ELOP)
  671. Pod Medvědím (ELOP)
  672. Pod Mešnicí (PP)
  673. Pod Mikulovickou horou (VKP)
  674. Pod Mohelničkou (ELOP)
  675. Pod Mrázkovou loukou (ELOP)
  676. Pod Pilným (ELOP)
  677. Pod Podivickým vrchem (ELOP)
  678. Pod Poucharem (ELOP)
  679. Pod Rudolfovou hájovnou (VKP)
  680. Pod Sedlickou přehradou (ELOP)
  681. Pod Silnicí (ELOP)
  682. Pod Skládkou (ELOP)
  683. Pod Spáleným rybníkem (ELOP)
  684. Pod Studnami (VKP)
  685. Pod svatým Antonínem (VKP)
  686. Pod Štolejtnou (VKP)
  687. Pod Trojanem /Rašeliniště Pod Trojanem/ (PCHP)
  688. Pod Vlčincem (ELOP)
  689. Pod Vojtovým vrchem (ELOP)
  690. Pod Vrchovnicí (VKP)
  691. Pod Vrchy (VKP)
  692. Pod Vrkočem
  693. Pod Vsí (ELOP)
  694. Pod Vysílačem (ELOP)
  695. Pod Vysočinou (ELOP)
  696. Pod Žabincem (RBC)
  697. Podemlýnská (VKP)
  698. Podvesník (PP, EVL)
  699. Pohledecká skála (RBC)
  700. Polepšil
  701. Popický rybník
  702. Pospíchálky (RBC)
  703. Pouska pod Zdeňkovem (VKP)
  704. Požární nádrž v Řehořově (VKP)
  705. Prachatický les (RBC)
  706. Prachovna (RBC)
  707. Prameniště Jankovského potoka /Prameny Jankovského potoka/
  708. Prameniště Nezdínského potoka (VKP)
  709. Prameniště Ředkovského potoka (ELOP)
  710. Prasatka (RBC)
  711. Pražákova louka (VKP)
  712. Prokop (ELOP)
  713. Prosenka (PP)
  714. Prosetínská vápenka (ELOP)
  715. Prosička (PP)
  716. Prosíčka (VKP)
  717. Prostřední Maršovský rybník
  718. Prstnatcový trávník u Hladova (ELOP)
  719. Prvníky (ELOP)
  720. Přední skála (PP)
  721. Přední skála (RBC)
  722. Přešovice (RBC)
  723. Přešovické Brdo (ELOP)
  724. Pstruhovec (PP)
  725. Pstruhovec u Hříběcí (ELOP)
  726. Ptáčovské rybníky (PP)
  727. Ptáčovský kopeček (PP, EVL)
  728. Pulkov (RBC)
  729. Pustina (ELOP)
  730. Pustinova louka (ELOP)
  731. Pužů rybník (ELOP)
  732. Pyšelák
  733. Pyšolec (ELOP)
  734. Radňovesský hadec (ELOP)
  735. Radostínské rašeliniště (NPR)
  736. Rančířovský Okrouhlík
  737. Rančířovský tankodrom
  738. Ranská jezírka (PR, EVL)
  739. Ransko (NPR, EVL, RBC)
  740. Rasuveň (PP)
  741. Rasůveň (NRBC)
  742. Rašeliniště Bažantka (součást PR Doupský a Bažantka)
  743. Rašeliniště Kaliště (PR)
  744. Rašeliniště Loučky (PR)
  745. Rašeliniště Pod Trojanem /Pod Trojanem/ (PCHP)
  746. Rašeliniště u Radostovic (VKP)
  747. Rašeliniště u Vintířova (PP)
  748. Rašelinná louka u Proseče-Obořiště (PP)
  749. Rašelinné jezírko Rosička (PP, EVL)
  750. Rákosiny u Radostovic (VKP)
  751. Rákosník
  752. Rejpkovy louky (VKP)
  753. Remízky u Květnova (ELOP)
  754. Remízky u Velké louky (ELOP)
  755. Rendlíček
  756. Rendlíček a Zumborek (ELOP)
  757. Rokle u Číměře (VKP)
  758. Rokytná (PřP)
  759. Ronov (RBC)
  760. Ronovec (ELOP)
  761. Ronovecký les (RBC)
  762. Roštejnská obora /Roštýnská obora/ (PR, EVL)
  763. Rousínovský les (RBC)
  764. Rouzeň (VKP)
  765. Rozběhlo
  766. Rozkoš
  767. Rozštípená skála (PP)
  768. Roženský hadec (ELOP)
  769. Rybníček pod Holým vrchem (ELOP)
  770. Rybníček pod Vysokou (ELOP)
  771. Rybníček u Dolního Dvora
  772. Rybníček u Starých Hutí (PP)
  773. Rybníčky k Bělsku (ELOP)
  774. Rybníčky v Jihlávce (VKP)
  775. Rybník Bor (ELOP)
  776. Rybník Březina (PR)
  777. Rybník Pařez (PR)
  778. Rybník Starý (PR)
  779. Rybník u Zadního Zhořce (PP, EVL)
  780. Rybníky Bečkův a V Lese (ELOP)
  781. Rybníky u Praskoles /Praskoleské rybníky/ (VKP)
  782. Rybníky u Rudolce (EVL)
  783. Rybníky u Rudolce (PP)
  784. Rybníky V Pouštích (PP, EVL)
  785. Rychtářský rybník (PP, EVL)
  786. Rýžovka
  787. Řehořovský potok (ELOP)
  788. Řeka (PR)
  789. Řeka Rokytná (EVL)
  790. Sady mládeže (VKP)
  791. Salák
  792. Salátův kopec (VKP)
  793. Samotín (ELOP)
  794. Samotín (RBC)
  795. Samson
  796. Sádecký rybník
  797. Sádek
  798. Sázava (EVL)
  799. Sázavka (RBC)
  800. Sázavka - dolní tok (ELOP)
  801. Sedlice
  802. Sechov (RBC)
  803. Sjezdovka na Vysoké (ELOP)
  804. Skalický rybník
  805. Skalky u hradu Ledeč nad Sázavou
  806. Skalníkova louka (VKP)
  807. Skalníky (RBC)
  808. Skály nad hřištěm (ELOP)
  809. Skály Petrkov (ELOP)
  810. Skály u Červeného mlýna (ELOP)
  811. Skály u Píště (ELOP)
  812. Skály u Šlapanky (ELOP)
  813. Sklenské louky (PP)
  814. Skřivánek (VKP)
  815. Slavětice (RBC)
  816. Slavětická stráň (ELOP)
  817. Slepé rameno u Salavic (ELOP)
  818. Služátecký rybník (VKP)
  819. Smetanovy sady (VKP)
  820. Smíchov (ELOP)
  821. Smíchov a U Borovné
  822. Smrčenský potok (PCHP)
  823. Smrdov (ELOP)
  824. Sněť (RBC)
  825. Sochorov (PP)
  826. Sokolí hora (ELOP)
  827. Sopotská /Nad Tratí/ (VKP)
  828. Soutok Oslavy a Chvojnice
  829. Spálava (PR)
  830. Stará trať u Rouštan (ELOP)
  831. Staré duby (ELOP)
  832. Staré hráze (ELOP)
  833. Staré louky (VKP)
  834. Staroborský rybník
  835. Starohorský mokřad
  836. Staropavlovský rybník
  837. Starý Přísecký rybník (PP)
  838. Starý Ptáčovský rybník (součást PP Ptáčovské rybníky)
  839. Stavenov (RBC)
  840. Staviště (EVL)
  841. Stejnkova louka (VKP)
  842. Steklý rybník
  843. Stepní lada (VKP)
  844. Stínka
  845. Stráň u Chroustovských (ELOP)
  846. Stráň u Prostředkovic (VKP)
  847. Stráň u Sasova (VKP)
  848. Stráň v Urbanově (VKP)
  849. Stráně nad Jihlavou (RBC)
  850. Strážiště (RBC)
  851. Stromořadí Cípek (VKP)
  852. Stromořadí dubů u rybníka Dvorák (VKP)
  853. Stromořadí v Brtnici (VKP)
  854. Struhovec
  855. Strž
  856. Stržená hráz (PP)
  857. Střední Pojihlaví (PřP)
  858. Stříbrné Hory (RBC)
  859. Stubizny
  860. Studánka Vysoká (ELOP)
  861. Studená (ELOP)
  862. Studenecký rybník /Nový Studenecký rybník/
  863. Studénky (VKP)
  864. Stvořidla (PR, RBC)
  865. Suchá hora (PR)
  866. Suchánek
  867. Suché kopce (PP, EVL)
  868. Suché skály (PR, EVL)
  869. Suchý kopec (RBC)
  870. Suchý les
  871. Suchý rybník
  872. Sumrakovský potok (ELOP)
  873. Suťový les na Vysoké (ELOP)
  874. Svatomariánské údolí (PR)
  875. Světnovské údolí (PP)
  876. Svidník (RBC)
  877. Svratecká hornatina (PřP)
  878. Svratka (PP)
  879. Syenitové skály u Pocoucova (PP)
  880. Sykovec
  881. Sytov
  882. Sýkora
  883. Šafranice (PP)
  884. Šamonín
  885. Šebeň (PP)
  886. Šeptouchov (VKP)
  887. Šilhánky (PP, EVL)
  888. Šimanovské rašeliniště (PR, EVL)
  889. Šimkův mlýn (RBC)
  890. Šimonicko (RBC)
  891. Šindelářka (součást NPR Velký Špičák)
  892. Šingrot /Nový rybník/
  893. Šipnovský mokřad
  894. Široké palouky (ELOP)
  895. Šlapanka (PP)
  896. Šlapanka a Zlatý potok (EVL)
  897. Šlapanka Herlify - Mírovka (VKP)
  898. Šlapanka pod Kuklí (ELOP)
  899. Špičák (NRBC)
  900. Špilberk (PP, EVL)
  901. Špitálský les (ELOP)
  902. Špitálský les (RBC)
  903. Štamberk a kamenné moře (PR)
  904. Štarkov (PP)
  905. Štěrkoviště
  906. Štikov - Hudeč (RBC)
  907. Štíří důl (PR, RBC)
  908. Štíří důl - Řeka (EVL)
  909. Štukhejl (ELOP)
  910. Štůly pod Orlíkem (VKP)
  911. Švařec (NPP, EVL)
  912. Švařec II (PP)
  913. Švihov /Želivka/
  914. Termesivské rybníky /Škrobárenské rybníčky/ (ELOP)
  915. Tiský dvůr (RBC)
  916. Tisůvka (PP)
  917. Trnava (EVL)
  918. Trnávka /Želiv/
  919. Troják I (RBC)
  920. Troják II (RBC)
  921. Troják III (RBC)
  922. Troják IV (RBC)
  923. Trsov
  924. Třebíčsko (PřP)
  925. Třeštický rybník
  926. Tuklecký Mlýn (RBC)
  927. Tuksa
  928. Tvrzský rybník
  929. Týnské údolí
  930. Tyršovy sady (VKP)
  931. U Bažanta (VKP)
  932. U Bezděčína (PP)
  933. U Bezděkova (PP)
  934. U Bílé zmoly (ELOP)
  935. U Borovné (PP, EVL)
  936. U Božovce (ELOP)
  937. U Černů (ELOP)
  938. U Černých (ELOP)
  939. U Čikovského mlýna (ELOP)
  940. U Dálnice (ELOP)
  941. U Dolního Mrzatce (ELOP)
  942. U Doubravy (ELOP)
  943. U Džbánu (ELOP)
  944. U Farského lesa /V Hati/ (ELOP)
  945. U Františka
  946. U Hamerského rybníka (VKP)
  947. U Hamrů (PP, EVL)
  948. U Hájenky (PR)
  949. U Hruškovce /Velký Hruškovec/ (VKP)
  950. U Chlístovského koupaliště (VKP)
  951. U Jezera (ELOP)
  952. U Jezera (PR)
  953. U Jíchovek (VKP)
  954. U Kravína (ELOP)
  955. U Křemele (VKP)
  956. U Křížku (ELOP)
  957. U Křížku (v NPR Velký Špičák)
  958. U Lípy (ELOP)
  959. U Loupežníka (ELOP)
  960. U Lusthausu (PP)
  961. U Mackova rybníka (ELOP)
  962. U Měšínské silnice (VKP)
  963. U Milíčovska (PR)
  964. U Milíře (ELOP)
  965. U Mosteckého (RBC)
  966. U Mozerova (ELOP)
  967. U Mrzatců (ELOP)
  968. U Nádraží (VKP)
  969. U Obecního rybníka (VKP)
  970. U Obrázku (VKP)
  971. U Olešského rybníka (VKP)
  972. U Opatských (ELOP)
  973. U Panského rybníka (VKP)
  974. U Parního mlýna (VKP)
  975. U Pařezitého (ELOP)
  976. U Peclparovy boudy
  977. U Plíveňského rybníka
  978. U Potoků (PR)
  979. U Prameniště Hroznatína (VKP)
  980. U Puldů (ELOP)
  981. U Račína (ELOP)
  982. U Rokosova mlýna (ELOP)
  983. U Roubalů (ELOP)
  984. U Rybníčkova kříže (ELOP)
  985. U Římské studánky (PR)
  986. U Sedleckého dvora /jezírko Vopál/ (VKP)
  987. U Skalky (ELOP)
  988. U Spáleného mlýna (ELOP)
  989. U Studnické strážnice (VKP)
  990. U Studny (ELOP)
  991. U sv. Markéty (VKP)
  992. U Šeredů
  993. U Těšíkova mlýna (ELOP)
  994. U Tomanova lesa
  995. U Trojáku (PR)
  996. U Trojáku (RBC)
  997. U Trojanů (RBC)
  998. U Tří jezírek (VKP)
  999. U Valentů (ELOP)
  1000. U Vitonína (ELOP)
  1001. U Vlásenického dvora (ELOP)
  1002. U Zabitýho (VKP)
  1003. Ujčovský hadec (ELOP)
  1004. Urbánkův palouk (PP)
  1005. Usazovací rybník (ELOP)
  1006. Utínský hadec (ELOP)
  1007. Utínský lom /Lom v Utíně/ (VKP)
  1008. Údolí Brtnice (PR)
  1009. Údolí Doubravy (NRBC)
  1010. Údolí Doubravy (PR)
  1011. Údolí Chlébského potoka (EVL)
  1012. Údolí Chlébského potoka (PR)
  1013. Údolí Janovického potoka (VKP)
  1014. Údolí Jestřebnice (ELOP)
  1015. Údolí Jihlavy (EVL)
  1016. Údolí Markovky
  1017. Údolí Oslavy a Chvojnice (EVL)
  1018. Údolí Oslavy a Chvojnice (PR)
  1019. Údolí pod Bejčinou (ELOP)
  1020. Údolí potoka u Dolské myslivny (PP)
  1021. Údolí Prokopky
  1022. Údolí Rouchovanky (RBC)
  1023. Údolí Svratky u Krásného (EVL)
  1024. Úhrovská alej (VKP)
  1025. Úpolín u Bukové (VKP)
  1026. Úsobský potok (RBC)
  1027. Ústavní park (VKP)
  1028. Úvoz pod Vasilkovým kopcem (VKP)
  1029. Úvoz u Nevcehle (VKP)
  1030. Úvoz u Sosniček (VKP)
  1031. V Brazích (VKP)
  1032. V Bukách (RBC)
  1033. V Houpačkách (VKP)
  1034. V Hrdlech (ELOP)
  1035. V Jelení
  1036. V Ježově (ELOP)
  1037. V Ježově (VKP)
  1038. V Klučí (součást NPR Velký Špičák)
  1039. V Končinách (ELOP)
  1040. V Kopaninách (PP)
  1041. V Kopaninách (VKP)
  1042. V Kopcích (VKP)
  1043. V Kučerkách
  1044. V Lese u Obrataně (ELOP)
  1045. V Lesících (ELOP)
  1046. V Lisovech (PR, EVL)
  1047. V Lomech (ELOP)
  1048. V Losích
  1049. V Loukách (RBC)
  1050. V Mezence (PR)
  1051. V Padouškách (ELOP)
  1052. V Plívni
  1053. V Suchém borku (VKP)
  1054. V Úvozech (ELOP)
  1055. V Zatáčce (ELOP)
  1056. Vachty u Vilémovic (VKP)
  1057. Valdíkovský rybník
  1058. Valečská rokle (VKP)
  1059. Valchovská alej (VKP)
  1060. Vazebný rybník
  1061. Váhy (ELOP)
  1062. Váňovský rybník
  1063. Vápence u Zdeslavic (VKP)
  1064. Vápenec u Trhonic /Chládkova vápenka/ (ELOP)
  1065. Vápenka u Zvole (ELOP)
  1066. Vápenka Zmolovice (ELOP)
  1067. Vápovka ve žlabu (ELOP)
  1068. Ve Čtvrtích (ELOP)
  1069. Ve Sklenářích (ELOP)
  1070. Velká a Malá olšina (PR)
  1071. Velká dubina (RBC)
  1072. Velká skála (PR)
  1073. Velká Štěpnice
  1074. Velké Dářko
  1075. Velké Javoří (součást NPR Velký Špičák)
  1076. Velké Křtiny (VKP)
  1077. Velký Bor
  1078. Velký Heulos (VKP)
  1079. Velký Chlostov
  1080. Velký Klátův rybník
  1081. Velký Navrátil
  1082. Velký Pařezitý rybník (PR)
  1083. Velký skalní vrch
  1084. Velký Sklenský rybník
  1085. Velký Špičák (NPR, EVL)
  1086. Velký Špičák (původní NPR před rozšířením)
  1087. Veselík (VKP)
  1088. Veselský rybník
  1089. Veselský vrch (RBC)
  1090. Vetelské rybníky /Vatín/ (EVL)
  1091. Vídeňský Obecník (VKP)
  1092. Vidlák u Jakubova
  1093. Vidlák u Opatova
  1094. Vichrova louka (ELOP)
  1095. Vílanecká střelnice
  1096. Vílanecké rašeliniště (PR)
  1097. Vílanecké rašeliniště a střelnice
  1098. Vilímek (ELOP)
  1099. Vilímkův mlýn (RBC)
  1100. Vinohrady (ELOP)
  1101. Vír
  1102. Vírská skalka (PR)
  1103. Vladislavské skály (ELOP)
  1104. Vlašim (RBC)
  1105. Vlčatínský vrch (RBC)
  1106. Vlčí jámy (RBC)
  1107. Vlčí kámen (PP)
  1108. Vlčina
  1109. Vlkovský rybník
  1110. Vočadlo (RBC)
  1111. Vodní nádrž v Nadějově (VKP)
  1112. Vojslavické skály (ELOP)
  1113. Vojtěšský hřbitov (VKP)
  1114. Vojtův vrch
  1115. Volichov (RBC)
  1116. Volský vrch (RBC)
  1117. Voňavá (ELOP)
  1118. Vrása pod farou (VKP)
  1119. Vrba bílá u Nemojovského potoka (VKP)
  1120. Vršky (ELOP)
  1121. Vrtěšice (RBC)
  1122. Vřesník
  1123. Vřesoviště u Suché (VKP)
  1124. Vstavačová louka v Kateřinkách (VKP)
  1125. Výrova skála (ELOP)
  1126. Vysoký kámen (RBC)
  1127. Vysoký kámen u Smrčné (EVL)
  1128. Vysoký kámen u Smrčné (PP)
  1129. Wilsonova skála (VKP)
  1130. Za Dvorem (RBC)
  1131. Za Hofrovými (ELOP)
  1132. Za Humny (ELOP)
  1133. Za Kocmánkovi - Trávníky (VKP)
  1134. Za Kopečkem (RBC)
  1135. Za Krmelcem (ELOP)
  1136. Za Křižovníkem /Za Křížovníkem/ (VKP)
  1137. Za Rybníkem (VKP)
  1138. Za Stráží (ELOP)
  1139. Za Vodou (ELOP)
  1140. Zadní díly u Bezkoutí (VKP)
  1141. Zadní louky (ELOP)
  1142. Zahrada na Rozsíčkách (VKP)
  1143. Zahrada v okolí Žižkovy mohyly (VKP)
  1144. Zachův kopec (ELOP)
  1145. Zaječí skok (PR, EVL)
  1146. Záhoří (VKP)
  1147. Záhumenice
  1148. Zámecký park v Batelově (VKP)
  1149. Zámecký park v Brtnici
  1150. Zámecký park v Dukovanech (VKP)
  1151. Zámecký park v Golčově Jeníkově (VKP)
  1152. Zámecký park v Kamenici nad Lipou (VKP)
  1153. Zámecký park v Košeticích (VKP)
  1154. Zámecký park v Lukách nad Jihlavou
  1155. Zámecký park v Lukavci (VKP)
  1156. Zámecký park v Myslibořicích (VKP)
  1157. Zámecký park v Pacově (VKP)
  1158. Zámecký park v Puklicích (VKP)
  1159. Zámecký park v Rozsochatci (VKP)
  1160. Zbinožský rybník
  1161. Zdislavický rybník (ELOP)
  1162. Zejfy (VKP)
  1163. Zeleň hřbitova na Kalvárii (VKP)
  1164. Zeleň na dolním hřbitově v Dolní Cerekvi (VKP)
  1165. Zeleň na horním hřbitově v Dolní Cerekvi (VKP)
  1166. Zeleň na hřbitově v Horních Dubenkách (VKP)
  1167. Zeleň okolo Jánského kostela (VKP)
  1168. Zeleň u kostela sv. Maří Magdaleny (VKP)
  1169. Zeleň v areálu psychiatrické léčebny (VKP)
  1170. Zeleň v Plandrech (VKP)
  1171. Zhejral (NPP, EVL)
  1172. Zhejral (RBC)
  1173. Zkamenělý zámek (PP)
  1174. Zlatá louka (PR)
  1175. Znětínecký rybník (součást EVL Znětínské rybníky)
  1176. Znětínské rybníky (PP, EVL)
  1177. Zuberský rybník
  1178. Zubštejn (ELOP)
  1179. Zvolanov (VKP)
  1180. Žákova hora (NPR)
  1181. Žáková hora (NRBC)
  1182. Žďár nad Sázavou - garáže (EVL)
  1183. Železné Horky (RBC)
  1184. Želiv
  1185. Želivka (EVL)
  1186. Žibřid
  1187. Židloch (součást PP Ptáčovské rybníky)
  1188. Židovský hřbitov Humpolec (VKP)
  1189. Žlíbek