Příroda Vysočiny

Logo - Pobočka ČSO na Vysočině

Vybrané lokality v Kraji Vysočina

 

Použité zkratky

  • ELOP = evidovaná lokalita ochrany přírody
  • EVL = evropsky významná lokalita
  • NPP = národní přírodní památka
  • NPR = národní přírodní rezervace
  • NRBC = nadregionální biocentrum
  • PP = přírodní památka
  • PR = přírodní rezervace
  • RBC = regionální biocentrum
  • VKP = významný krajinný prvek

 

Lokality

  1. Arnolecké hory (ELOP)
  2. Baba - V Bukách (PR)
  3. Baba a Belfrídský potok (EVL)
  4. Babín (RBC)
  5. Babínský rybník (EVL)
  6. Barchanec (RBC)
  7. Bartačky
  8. Bařovec (RBC)
  9. Bazanovec
  10. Benátky (RBC)
  11. Bezděkov
  12. Bělohradský rybník
  13. Bělokamenský mokřad
  14. Bělokamenský rybník (Dolňák)
  15. Biskupice - škola (EVL)
  16. Bílá skála (PP)
  17. Blata (RBC)
  18. Blata - V Kopci (RBC)
  19. Blatnický potok (RBC)
  20. Bolíkovický rybník
  21. Bor
  22. Borkovy (RBC)
  23. Borky (PP)
  24. Borky (RBC)
  25. Borský rybník (ELOP)
  26. Broum (ELOP)
  27. Břevnický potok (PP)
  28. Březina
  29. Bučina Čeřínek
  30. Bukovské rybníčky (PP)
  31. Čejkovská pastvina
  32. Čepička (součást PP Maršovec a Čepička)
  33. Čepičkův vrch a údolí Hodonínky (EVL)
  34. Čermákovy louky (PR)
  35. Černá blata (PP)
  36. Černá blata (RBC)
  37. Černíč (PP)
  38. Černíčský rybník (RBC)
  39. Černý rybník
  40. Čerňák (RBC)
  41. Čertův hrádek (PP)
  42. Čertův hrádek (RBC)
  43. Čikovská doubrava (RBC)
  44. Dalešické lesy
  45. Dářčiny (součást EVL Dářská rašeliniště)
  46. Dářko (NPR)
  47. Dářská rašeliniště (EVL)
  48. Devět skal (PP)
  49. Devět skal (RBC)
  50. Dílce (RBC)
  51. Díly u Lhotky (PP)
  52. Dívka (EVL)
  53. Dlouhá hora (RBC)
  54. Dlouhoveské rybníky (RBC)
  55. Dobnavka (RBC)
  56. Dobrá Voda (PP)
  57. Dobronín (RBC)
  58. Doležalův a Horní rybník
  59. Dolní Machát
  60. Dolní rybník u Újezda (PP)
  61. Doubravníček (EVL)
  62. Doubravník
  63. Doupský a Bažantka (PR)
  64. Drátenická skála (PP)
  65. Dukovanský mlýn (PR)
  66. Eustach (RBC)
  67. Ficků rybník (EVL)
  68. Frejlach (ELOP)
  69. Habrová seč (PR)
  70. Habří (PP)
  71. Hajnice (PP)
  72. Havranka (PR)
  73. Hájky (PP)
  74. Hejlov (RBC)
  75. Helenínské skály
  76. Hluboček (PP)
  77. Horní Machát
  78. Horní Jilmík (ELOP)
  79. Horní Nekolov (PP)
  80. Hornoveský mokřad
  81. Hradiště (RBC)
  82. Hroznětínská louka a olšina (PR)
  83. Hudecká skalka (RBC)
  84. Hůlová (RBC)
  85. Chaloupecká pastvina
  86. Chobot v Horní Cerekvi
  87. Chobot u Mohelna
  88. Chuchel (RBC)
  89. Chuchelská stráň (PP)
  90. Chvojnov (PR)
  91. Ivaniny rybníčky (PP)
  92. Jankovský potok (EVL)
  93. Javořice
  94. Jedlový les a údolí Rokytné (EVL)
  95. Jedlový les a údolí Rokytné (PR)
  96. Jelení hlava (RBC)
  97. Jelení hora (ELOP)
  98. Jemnické cvičiště
  99. Jestřebnice (RBC)
  100. Jestřebský les (RBC)
  101. Ještěnice (PP)
  102. Jezdovické rašeliniště (PP)
  103. Jezdovický rybník (ELOP)
  104. Jindřichovská obora (RBC)
  105. Jinošovská obora (Park a obora u zámku Schónwald - VKP)
  106. Jiříkovský rybník
  107. Jiříkovský rybník (RBC)
  108. Kadečka (RBC)
  109. Kachlička
  110. Kamenice (Kázek u Brťoví, VKP)
  111. Kamenický rybník (PP)
  112. Kameničky (RBC)
  113. Kamenitý vrch (RBC)
  114. Kamenná trouba (PR)
  115. Kaňon Oslavy (RBC)
  116. Kámen
  117. Ketkovice (RBC)
  118. Kladinský potok (PR)
  119. Klučovský kopec (PP)
  120. Knížecí seč
  121. Kocanda
  122. Kotlaský rybník (ELOP)
  123. Kotrba (VKP)
  124. Koupaliště u Bohuslavic (PP)
  125. Kružíkova louka (VKP)
  126. Křástkův mlýn (RBC)
  127. Křemešník (PR)
  128. Křemešník (RBC)
  129. Křinka
  130. Křižník (PP)
  131. Kukle (ELOP)
  132. Kunický rybník
  133. Luční mokřad Oslavička
  134. Luh u Telče (PR)
  135. Lukovská hora (RBC)
  136. Maková (RBC)
  137. Malinská skála (PP)
  138. Malíkovský rybník
  139. Malý Pařezitý rybník (ELOP)
  140. Malý Podvesník
  141. Maršálka (PR)
  142. Maršovec (součást PP Maršovec a Čepička)
  143. Maršovec a Čepička (PP)
  144. Maršovský rybník
  145. Martinický potok (PP)
  146. Mařenka (RBC)
  147. Mařenka (VKP)
  148. Matějovský rybník
  149. Meandry Svratky u Milov (PR)
  150. Melechov (RBC)
  151. Melíšek
  152. Mnich I (RBC)
  153. Mnich II (RBC)
  154. Mohelenská hadcová step (NPR)
  155. Mohelenské lesy
  156. Mohelnička (PR)
  157. Mohelno (NRBC)
  158. Mokřadlo (PR)
  159. Mokřady Nad Chvojnovem
  160. Mokřady Pod Chvojnovem
  161. Mostiště (RBC)
  162. Mrázkova louka (PP)
  163. Myšník
  164. Na Horách (RBC)
  165. Na Oklice (EVL)
  166. Na Oklice (PR)
  167. Na Ostrážné (PP)
  168. Nad Chudobovým mlýnem (VKP)
  169. Nad Jamborem (ELOP)
  170. Nad Kazimírem (ELOP)
  171. Nad Kobylou (ELOP)
  172. Nad Koupalištěm (PP)
  173. Nad Lutriánem (ELOP)
  174. Nad Mlýnem (ELOP)
  175. Nad Návozy
  176. Nad Svitákem (PR)
  177. Náměšťská obora (PR)
  178. Niva Doubravy (PR)
  179. Nová Říše (PP)
  180. Nová Ves (RBC)
  181. Nový Častotický rybník
  182. Nový Ořechovský rybník
  183. Nový Ptáčovský rybník (součást PP Ptáčovské rybníky)
  184. Nový rybník (PR)
  185. Nový u Háje
  186. Nůzov
  187. Nyklovický potok (PP)
  188. Obecník (PP)
  189. Ochoza (PR)
  190. Olešský rybník
  191. Opička (RBC)
  192. Orlík (RBC)
  193. Ostražka (PP)
  194. Padrtiny (součást EVL Dářská rašeliniště)
  195. Palečkův mlýn (RBC)
  196. Panská
  197. Panský les (ELOP)
  198. Panský les (RBC)
  199. Parný Mlýn
  200. Pasecká skála (PP)
  201. Pasecká skála (RBC)
  202. Pastvina nad Vápenicí (VKP)
  203. Pastvina nad Židlochem (VKP)
  204. Pastvina pod Klatovcem (ELOP)
  205. Pastvina u Biskupic (Nad Biskupickým hřbitovem, VKP)
  206. Pastvina u Hostákova (VKP)
  207. Pastvina u Naloučan (VKP)
  208. Pastvina u Nového Dvora (VKP)
  209. Pastvina u Ocmanic (VKP)
  210. Pastvina u Salátova kopce (VKP)
  211. Pastvina u Štěměch (VKP)
  212. Peperek (PP)
  213. Peperek (RBC)
  214. Pernštejn (RBC)
  215. Pihoviny
  216. Pístovské mokřady
  217. Pod Čertovým kamenem
  218. Pod Hřebenem (RBC)
  219. Pod Kazbalem (PP)
  220. Podvesník (PP)
  221. Popický rybník
  222. Pospíchálky (RBC)
  223. Prachatický les (RBC)
  224. Prasatka (RBC)
  225. Prokop (ELOP)
  226. Prosenka (PP)
  227. Prosetínská vápenka (ELOP)
  228. Prosička (PP)
  229. Prosíčka (VKP)
  230. Prvníky (ELOP)
  231. Přední skála (PP)
  232. Přední skála (RBC)
  233. Ptáčovské rybníky (PP)
  234. Ptáčovský kopeček (PP)
  235. Pyšolec (ELOP)
  236. Radostínské rašeliniště (NPR)
  237. Rančířovský Okrouhlík
  238. Rančířovský tankodrom
  239. Ranská jezírka (PR)
  240. Ransko (NPR)
  241. Rasuveň (PP)
  242. Rašeliniště Bažantka (součást PR Doupský a Bažantka)
  243. Rašeliniště Kaliště (PR)
  244. Rašeliniště Loučky (PR)
  245. Rašeliniště Pod Trojanem
  246. Rašeliniště u Vintířova (PP)
  247. Rašelinné jezírko Rosička (PP)
  248. Rákosník
  249. Roštejnská obora (PR)
  250. Rousínovský les (RBC)
  251. Rozběhlo
  252. Rozkoš
  253. Rybník Bor
  254. Rybník Pařez (PR)
  255. Řeka (PR)
  256. Řeka Rokytná (EVL)
  257. Samotín (ELOP)
  258. Samotín (RBC)
  259. Sázavka (RBC)
  260. Sechov (RBC)
  261. Skalický rybník
  262. Slavětice (RBC)
  263. Smíchov (ELOP)
  264. Smíchov a U Borovné
  265. Sněť (RBC)
  266. Starohorský mokřad
  267. Starý Přísecký rybník (PP)
  268. Starý Ptáčovský rybník (součást PP Ptáčovské rybníky)
  269. Stínka
  270. Stráně nad Jihlavou (RBC)
  271. Stržená hráz (PP)
  272. Stvořidla (PR)
  273. Suchá hora (PR)
  274. Suché skály (PR)
  275. Svatomariánské údolí (PR)
  276. Svidník (RBC)
  277. Svratka (PP)
  278. Sytov
  279. Šamonín
  280. Šebeň (PP)
  281. Šeptouchov (VKP)
  282. Šilhánky (PP)
  283. Šimanovské rašeliniště (PR)
  284. Šindelářka (součást NPR Velký Špičák)
  285. Šlapanka a Zlatý potok (EVL)
  286. Špičák (NRBC)
  287. Špilberk (PP)
  288. Špitálský les (ELOP)
  289. Špitálský les (RBC)
  290. Štamberk a kemenné moře (PR)
  291. Štarkov (PP)
  292. Štíří důl (PR)
  293. Štíří důl - Řeka (EVL)
  294. Štukhejl (ELOP)
  295. Štůly pod Orlíkem (VKP)
  296. Švařec (NPP)
  297. Tisůvka (PP)
  298. Termesivské rybníky (Škrobárenské rybníčky, ELOP)
  299. Troják I (RBC)
  300. Troják II (RBC)
  301. Troják III (RBC)
  302. Troják IV (RBC)
  303. Třeštický rybník
  304. Tuklecký Mlýn (RBC)
  305. Tuksa
  306. Tvrzský rybník
  307. U Bezděkova (PP)
  308. U Borovné (PP)
  309. U Farského lesa (V Hati, ELOP)
  310. U Františka
  311. U Hamrů (PP)
  312. U Hájenky (PR)
  313. U Jezera (PR)
  314. U Milíčovska (PR)
  315. U Mosteckého (RBC)
  316. U Potoků (PR)
  317. U Šeredů
  318. U Těšíkova mlýna (ELOP)
  319. U Trojáku (PR)
  320. U Trojáku (RBC)
  321. U Trojanů (RBC)
  322. Údolí Brtnice (PR)
  323. Údolí Doubravy (NRBC)
  324. Údolí Doubravy (PR)
  325. Údolí Chlébského potoka (PR)
  326. Údolí Markovky
  327. Údolí potoka u Dolské myslivny (PP)
  328. Údolí Oslavy a Chvojnice (PR)
  329. Údolí Rouchovanky (RBC)
  330. V Bukách (RBC)
  331. V Klučí (součást NPR Velký Špičák)
  332. V Lisovech (PR)
  333. Váňovský rybník
  334. Velká a Malá olšina (PR)
  335. Velká dubina (RBC)
  336. Velká skála (PR)
  337. Velká Štěpnice
  338. Velké Javoří (součást NPR Velký Špičák)
  339. Velký Klátův rybník
  340. Velký Pařezitý rybník (PR)
  341. Velký Špičák (NPR/EVL)
  342. Veselský rybník
  343. Vílanecká střelnice
  344. Vílanecké rašeliniště (PR)
  345. Vílanecké rašeliniště a střelnice
  346. Vladislavské skály (ELOP)
  347. Vlašim (RBC)
  348. Vlčatínský vrch (RBC)
  349. Vlčí jámy (RBC)
  350. Vlčí kámen (PP)
  351. Vočadlo (RBC)
  352. Vojslavické skály (ELOP)
  353. Vojtův vrch
  354. Volichov (RBC)
  355. Volský vrch (RBC)
  356. Voňavá (ELOP)
  357. Vršky (ELOP)
  358. Vrtěšice (RBC)
  359. Vřesoviště u Suché (VKP)
  360. Výrova skála
  361. Záhumenice
  362. Zbinožský rybník
  363. Zdislavický rybník
  364. Zhejral (NPP/EVL/RBC)
  365. Zlatá louka (PR)
  366. Znětínecký rybník (součást EVL Znětínecké rybníky)
  367. Žákova hora (NPR)
  368. Žáková hora (NRBC)
  369. Židloch (součást PP Ptáčovské rybníky)