Příroda Vysočiny

Logo - Pobočka ČSO na Vysočině

Luh u Telče

  • Okres: Jihlava
  • Region: Telčsko
  • Katastrální území: Telč
  • Rozloha: 14,40 ha
  • Mapovací kvadrát: 6858
  • Kategorie ochrany: přírodní rezervace

Geomorfologie

  • Oblast: Českomoravská vrchovina

Fytogeografie

  • Fytogeografický okres: Českomoravská vrchovina

Významnost lokality

  • Mnohonožky: 2 druhy (Tajovský 2017)
  • Stonožky: 6 druhů (Tajovský 2017)
  • Suchozemští stejnonožci: 6 druhů - pestřejší fauna (Tajovský 2017)
  • Pancířníci: 96 druhů - druhá druhově nejbohatší lokalita Vysočiny (Starý 2017)
  • Žížaly: 8 druhů (Pižl 2017)
  • Plži: 38 druhů (Myšák et Hlaváč 2017)

Druhy

Říše: Živočichové (Animalia)
Kmen: Kroužkovci (Annelida)
Třída: Opaskovci (Clitellata)
Podtřída: Máloštětinatci (Oligochaeta)
Řád: Žížaly (Opisthopora)
Čeleď: Žížalovití (Lumbricidae)
Kmen: Měkkýši (Mollusca)
Podkmen: Schránkovci (Conchifera)
Třída: Plži (Gastropoda)
Čeleď: Síměnkovití (Carychiidae)
Čeleď: Jantarkovití (Succineidae)
Čeleď: Oblovkovití (Cochlicopidae)
Čeleď: Údolníčkovití (Valloniidae)
Čeleď: Vrkočovití (Vertiginidae)
Čeleď: Závornatkovití (Clausiliidae)
Čeleď: Boděnkovití (Punctidae)
Čeleď: Vrásenkovití (Discidae)
Čeleď: Zemounkovití (Gastrodontidae)
Čeleď: Kuželíkovití (Euconulidae)
Čeleď: Zemounovití (Zonitidae)
Čeleď: Skleněnkovití (Vitrinidae)
Čeleď: Slimákovití (Limacidae)
Čeleď: Slimáčkovití (Agriolimacidae)
Čeleď: Bledničkovití (Boettgerillidae)
Čeleď: Plzákovití (Arionidae)
Čeleď: Keřovkovití (Bradybaenidae)
Čeleď: Vlahovkovití (Hygromiidae)
Čeleď: Hlemýžďovití (Helicidae)
Kmen: Členovci (Arthropoda)
Podkmen: Klepítkatci (Chelicerata)
Třída: Pavoukovci (Arachnida)
Podtřída: Roztoči (Acari)
Řád: Pancířníci (Oribatida)
Čeleď: Nestiříkovití (Hypochthoniidae)
Čeleď: Záklopěnkovití (Euphthiracaridae)
Čeleď: Záklopníkovití (Phthiracaridae)
Čeleď: Vlažníkovití (Nothridae)
Čeleď: Hranitkovití (Crotoniidae)
Čeleď: Vlažníčkovití (Malaconothridae)
Čeleď: Krasohrotkovití (Nanhermanniidae)
Čeleď: Baninkovití (Hermanniidae)
Čeleď: Komínkovití (Hermannielidae)
Čeleď: Pavoučíkovití (Damaeidae)
Čeleď: Terčníkovití (Compactozetidae)
Čeleď: Drobnožíkovití (Damaeolidae)
Čeleď: Lesoníkovití (Eremaeidae)
Čeleď: Lodinkovití (Liacaridae)
Čeleď: Palodinkovití (Xenillidae)
Čeleď: Kulinkovití (Tenuialidae)
Čeleď: Dvojnehtíkovití (Astegistidae)
Čeleď: Ostronkovití (Ceratoppiidae)
Čeleď: Broučíkovití (Carabodidae)
Čeleď: Pabroučíkovití (Tectocepheidae)
Čeleď: Drobnožkovití (Oppiidae)
Čeleď: Savinkovití (Suctobelbidae)
Čeleď: Lesinožkovití (Autognetidae)
Čeleď: Rovnožkovití (Thyrisomidae)
Čeleď: Palesoníkovití (Cymberemaeidae)
Čeleď: Palesoníčkovití (Micreremidae)
Čeleď: Stromoníkovití (Licneremaeidae)
Čeleď: Lučníkovití (Scheloribatidae)
Čeleď: Hrušenkovití (Oribatulidae)
Čeleď: Pancířníkovití (Euzetidae)
Čeleď: Kuličníkovití (Chamobatidae)
Čeleď: Paloučníkovití (Ceratozetidae)
Čeleď: Pastviníkovití (Punctoribatidae)
Čeleď: Mechoníkovití (Mycobatidae)
Čeleď: Drsoníkovítí (Phenopelopidae)
Čeleď: Ostrohrotkovití (Oribatellidae)
Čeleď: Lesklohrotkovití (Achipteriidae)
Čeleď: Křídlankovití (Galumnidae)
Třída: Stonožky (Chilopoda)
Řád: Různočlenky (Lithobiomorpha)
Čeleď: Stonožkovití (Lithobiidae)
Řád: Stejnočlenky (stonohy) (Scolopendrpomorpha)
Čeleď: Stonohovití (Cryptopidae)
Řád: Zemivky (Geophilomorpha)
Čeleď: Geophilidae (Geophilidae)
Čeleď: Schendylidae (Schendylidae)
Podkmen: Stonožkovci (Myriapoda)
Třída: Mnohonožky (Diplopoda)
Řád: Julidi (Julida)
Čeleď: Mnohonožkovití (Julidae)
Podkmen: Korýši (Crustacea)
Třída: Rakovci (Malcostraca)
Nadřád: Váčkovníci (Peracarida)
Řád: Stejnonožci (Isopoda)
Podřád: Suchozemští stejnonožci (Oniscidea)
Podkmen: Šestinozí = šestinožci (Hexapoda)
Třída: Skrytočelistní (Entognatha)
Řád: Chvostoskoci (Collembola)
Podřád: Mákovky (Poduromorpha)
Čeleď: Neanuridae (Neanuridae)
Podčeleď: Frieseinae (Frieseinae)
Podčeleď: Neanurinae ()
Podčeleď: Pseudachorutinae (Pseudachorutinae)
Čeleď: Hypogastruridae (Hypogastruridae)
Čeleď: Larvěnkovití (Onychiuridae)
Podčeleď: Larvěnkoví (Onychiurinae)
Čeleď: Tullbergiidae (Tullbergiidae)
Podčeleď: Stenaphorurinae (Stenaphorurinae)
Podřád: Volnočlenky (Entomobryomorpha)
Čeleď: Olověnkovití (Tomoceridae)
Podčeleď: Olověnkoví (Tomocerinae)
Čeleď: Poskokovití (Isotomidae)
Podčeleď: Poskokoví (Isotominae)
Podčeleď: Proisotominae (Proisotominae)
Podčeleď: Lepidocyrtinae (Lepidocyrtinae)
Čeleď: Huňatkovití (Entomobryidae)
Podčeleď: Huňatkoví (Entomobryinae)
Podčeleď: Lepidocyrtinae (Lepidocyrtinae)
Podčeleď: Orchesellinae (Orchesellinae)
Podřád: Srostločlenky (Symphypleona)
Čeleď: Katiannidae (Katiannidae)
Čeleď: Podrepkovití (Sminthuridae)
Podčeleď: Podrepkoví (Sminthurinae)
Podčeleď: Sphyrothecinae (Sphyrothecinae)
Podřád: Zrněnky (Neelipleona)
Čeleď: Zrněnkovití (Neelidae)
Kmen: Strunatci (Chordata)
Podkmen: Lebečnatí (Craniata)
Nadtřída: Obratlovci (Vertebrata)
Třída: Ptáci (Aves)
Řád: Pěvci (Passeriformes)
Čeleď: Žluvovití (Oriolidae)

Fotodokumentace

Vojtěch Kodet & Dana Kodetová [ed.], Pobočka České společnosti ornitologické na Vysočině

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci projektu Přírodní rozmanitost Vysočiny realizovaného Pobočkou České společnosti ornitologické na Vysočině.