Příroda Vysočiny

Logo - Pobočka ČSO na Vysočině

Habrová Seč (RBC)

  • Okres: Třebíč
  • Region: Moravskobudějovicko
  • Katastrální území: Nové Syrovice
  • Rozloha: 27,45 ha
  • Mapovací kvadrát: 7060
  • Kategorie ochrany: regionální biocentrum (součástí je přírodní rezervace Habrová seč a evrpsky významná lokalita Habrová seč)

Geomorfologie

  • Oblast: Českomoravská vrchovina

Fytogeografie

  • Fytogeografický okres: Moravské podhůří Vysočiny

Druhy

Říše: Rostliny (Plantae)
Podříše: Vyšší rostliny (Embryobionta)
Nadoddělení: Cévnaté rostliny (Tracheophyta)
Oddělení: Rostliny krytosemenné (Magnoliophyta)
Třída: Vyšší dvouděložné (Rosopsida)
Řád: Brukvotvaré (Brassicales)
Čeleď: Brukvovité (Brassicaceae)
Řád: Vřesovcotvaré (Ericales)
Čeleď: Prvosenkovité (Primulaceae)
Řád: Hluchavkotvaré (Lamiales)
Čeleď: Hluchavkovité (Lamiaceae)
Třída: Jednoděložné (Liliopsida)
Řád: Chřestotvaré (Asparagales)
Čeleď: Amarylkovité (Amaryllidaceae)
Čeleď: Česnekovité (Alliaceae)
Čeleď: Vstavačovité (Orchidaceae)
Řád: Liliotvaré (Liliales)
Čeleď: Ocúnovité (Colchicaceae)
Říše: Živočichové (Animalia)
Kmen: Kroužkovci (Annelida)
Třída: Opaskovci (Clitellata)
Podtřída: Máloštětinatci (Oligochaeta)
Řád: Žížaly (Opisthopora)
Čeleď: Žížalovití (Lumbricidae)
Kmen: Členovci (Arthropoda)
Podkmen: Klepítkatci (Chelicerata)
Třída: Pavoukovci (Arachnida)
Podtřída: Roztoči (Acari)
Řád: Pancířníci (Oribatida)
Čeleď: Záklopníkovití (Phthiracaridae)
Čeleď: Vlažníkovití (Nothridae)
Čeleď: Krasohrotkovití (Nanhermanniidae)
Čeleď: Baninkovití (Hermanniidae)
Čeleď: Pavoučíkovití (Damaeidae)
Čeleď: Terčníkovití (Compactozetidae)
Čeleď: Pavouníkovití (Ameridae)
Čeleď: Roztoskočovití (Zetorchestidae)
Čeleď: Lesoníkovití (Eremaeidae)
Čeleď: Lodinkovití (Liacaridae)
Čeleď: Palodinkovití (Xenillidae)
Čeleď: Kulinkovití (Tenuialidae)
Čeleď: Broučíkovití (Carabodidae)
Čeleď: Pabroučíkovití (Tectocepheidae)
Čeleď: Drobnožkovití (Oppiidae)
Čeleď: Savinkovití (Suctobelbidae)
Čeleď: Lesinožkovití (Autognetidae)
Čeleď: Rovnožkovití (Thyrisomidae)
Čeleď: Lučníkovití (Scheloribatidae)
Čeleď: Hrušenkovití (Oribatulidae)
Čeleď: Kuličníkovití (Chamobatidae)
Čeleď: Paloučníkovití (Ceratozetidae)
Čeleď: Drsoníkovítí (Phenopelopidae)
Čeleď: Ostrohrotkovití (Oribatellidae)
Čeleď: Lesklohrotkovití (Achipteriidae)
Čeleď: Ušatíkovití (Parakalummidae)
Čeleď: Křídlankovití (Galumnidae)
Třída: Stonožky (Chilopoda)
Řád: Různočlenky (Lithobiomorpha)
Čeleď: Stonožkovití (Lithobiidae)
Řád: Stejnočlenky (stonohy) (Scolopendrpomorpha)
Čeleď: Stonohovití (Cryptopidae)
Řád: Zemivky (Geophilomorpha)
Čeleď: Geophilidae (Geophilidae)
Čeleď: Linotaeniidae (Linotaeniidae)
Čeleď: Schendylidae (Schendylidae)
Podkmen: Stonožkovci (Myriapoda)
Třída: Mnohonožky (Diplopoda)
Řád: Svinule (Glomerida)
Čeleď: Svinulovití (Glomeridae)
Řád: Julidi (Julida)
Čeleď: Mnohonožkovití (Julidae)
Řád: Hrbule (Chordeumatida)
Čeleď: Skvrněnkovití (Craspedosomatidae)
Podkmen: Korýši (Crustacea)
Třída: Rakovci (Malcostraca)
Nadřád: Váčkovníci (Peracarida)
Řád: Stejnonožci (Isopoda)
Podřád: Suchozemští stejnonožci (Oniscidea)
Podkmen: Šestinozí = šestinožci (Hexapoda)
Třída: Skrytočelistní (Entognatha)
Řád: Chvostoskoci (Collembola)
Podřád: Mákovky (Poduromorpha)
Čeleď: Neanuridae (Neanuridae)
Podčeleď: Neanurinae ()
Podčeleď: Pseudachorutinae (Pseudachorutinae)
Čeleď: Hypogastruridae (Hypogastruridae)
Čeleď: Larvěnkovití (Onychiuridae)
Podčeleď: Larvěnkoví (Onychiurinae)
Čeleď: Tullbergiidae (Tullbergiidae)
Podčeleď: Stenaphorurinae (Stenaphorurinae)
Podřád: Volnočlenky (Entomobryomorpha)
Čeleď: Olověnkovití (Tomoceridae)
Podčeleď: Olověnkoví (Tomocerinae)
Čeleď: Poskokovití (Isotomidae)
Podčeleď: Poskokoví (Isotominae)
Podčeleď: Proisotominae (Proisotominae)
Podčeleď: Lepidocyrtinae (Lepidocyrtinae)
Čeleď: Huňatkovití (Entomobryidae)
Podčeleď: Huňatkoví (Entomobryinae)
Podčeleď: Lepidocyrtinae (Lepidocyrtinae)
Podčeleď: Orchesellinae (Orchesellinae)
Podřád: Srostločlenky (Symphypleona)
Čeleď: Sminthurididae (Sminthurididae)
Čeleď: Katiannidae (Katiannidae)
Čeleď: Arrhopalitidae (Arrhopalitidae)
Čeleď: Podrepkovití (Sminthuridae)
Podčeleď: Podrepkoví (Sminthurinae)
Podčeleď: Sphyrothecinae (Sphyrothecinae)
Podřád: Zrněnky (Neelipleona)
Čeleď: Zrněnkovití (Neelidae)
Kmen: Strunatci (Chordata)
Podkmen: Lebečnatí (Craniata)
Nadtřída: Obratlovci (Vertebrata)
Třída: Ptáci (Aves)
Řád: Vrubozobí (Anseriformes)
Čeleď: Kachnovití (Anatidae)
Řád: Dravci (Accipitriformes)
Čeleď: Jestřábovití (Accipitridae)
Řád: Měkkozobí (Columbiformes)
Čeleď: Holubovití (Columbidae)
Řád: Sokoli (Falconiformes)
Čeleď: Sokolovití (Falconidae)
Řád: Kukačky (Cuculiformes)
Čeleď: Kukačkovití (Cuculidae)
Řád: Sovy (Strigiformes)
Čeleď: Puštíkovití (Strigidae)
Řád: Šplhavci (Piciformes)
Čeleď: Datlovití (Picidae)
Řád: Pěvci (Passeriformes)
Čeleď: Žluvovití (Oriolidae)
Čeleď: Krkavcovití (Corvidae)
Čeleď: Králíčkovití (Regulidae)
Čeleď: Sýkorovití (Paridae)
Čeleď: Budníčkovití (Phylloscopidae)
Čeleď: Pěnicovití (Sylviidae)
Čeleď: Brhlíkovití (Sittidae)
Čeleď: Šoupálkovití (Certhiidae)
Čeleď: Střízlíkovití (Troglodytidae)
Čeleď: Špačkovití (Sturinidae)
Čeleď: Drozdovití (Turdidae)
Čeleď: Lejskovití (Muscicapidae)
Čeleď: Konipasovití (Motacillidae)
Čeleď: Pěnkavovití (Fringillidae)
Třída: Savci (Mammalia)
Řád: Hlodavci (Rodentia)
Čeleď: Myšovití (Muridae)
Řád: Rejsci (Soricomorpha)
Čeleď: Rejskovití (Soricidae)

Vojtěch Kodet & Dana Kodetová [ed.], Pobočka České společnosti ornitologické na Vysočině

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci projektu Přírodní rozmanitost Vysočiny realizovaného Pobočkou České společnosti ornitologické na Vysočině.